קרי: אסד הצטרף להיטלר וסאדאם חוסיין

שר החוץ של ארצות הברית ג'ון קרי אומר כי יותר מעשר מדינות מוכנות להשתתף במתקפה צבאית נגד המשטר בסוריה.

בני משה , ג' בתשרי תשע"ד

ג'ון קרי
ג'ון קרי
רויטרס
שר החוץ האמריקני ג'ון נפגש עם שר החוץ של צרפת, לורן פביוס, ואמר כי נשיא סוריה נכנס לרשימה של מנהיגים שהשתמשו בנשק כימי נגד בני אדם.

"עד כה אדולף היטלר וסאדאם חוסיין היו שני המנהיגים היחידים שהשתמשו בנשק כימי כנגד בני אדם. כעת הצטרף אליהם בשאר אסד", אמר קרי. קרי אמר כי יותר מעשר מדינות מוכנות להשתתף במתקפה צבאית נגד המשטר בסוריה. "אין זה הזמן לשתוק מול חשדות לטבח", הצהיר קרי, "לא לעשות דבר מסוכן יותר מאשר להגיב".

קרי התייחס בדבריו גם לדיווחים שעלו בימים האחרונים לפיהם הנשיא האמריקני ברק אובמה עשוי לחכות עם ההחלטה בנוגע לתקיפה בסוריה עד לפרסום דוח פקחי האו"ם. "אובמה לא התחייב לחכות עם התקיפה עד לצאת דוח פקחי האו"ם, הוא שומר לעצמו את כל האפשרויות פתוחות", אמר השר האמריקני.

קרי נפגש היום עם שרי החוץ האירופיים, במטרה לגייס תמיכה לפעולה צבאית בסוריה, אך באירופה מבקשים לדחות כל פעולה כזו עד לפרסום דו"ח ממצאי הבדיקה של פקחי האו"ם.

בתוך כך, על-פי סקר של העיתון "וושינגטון פוסט", 224 מחברי בית הנבחרים, יותר ממחצית מחברי הבית, מתנגדים לתקיפה בסוריה או נוטים להתנגד. 184 מתלבטים ורק 25 תומכים בבקשת הנשיא. סקרי דעת קהל מלמדים כי גם בקרב הציבור האמריקני יש רוב ברור למסתייגים ממעורבות צבאית בסוריה.