אבו מאזן רגוע. יש כסף ויש הקפאה

יו"ר הרש"פ נראה מחוייך מתמיד. קרי תהה מה פשר השמחה. אבו רדיינה הבהיר שהראיס שמח כי יש הקפאת בנייה והכספים מועברים. קרי צחק.

שמעון כהן , ה' בתשרי תשע"ד

יו"ר הרשות הפלסטינית. אבו מאזן
יו"ר הרשות הפלסטינית. אבו מאזן
פלאש 90

לא הרבה נאמר על המו"מ המדיני בין הצוותים הישראלי והפלשתיני, אך ממשפט שנשלח לחלל האוויר במהלך מפגש בין אבו מאזן לבין מזכיר המדינה האמריקאי ניתן אולי ללמוד על הסכמות שקטות שכבר מתרחשות בשטח.

במהלך המפגש ציין מזכיר המדינה ג'ון קרי בפני יו"ר הרש"פ אבו מאזן כי הוא נראה טוב ותהה מה גורם לכך. אבו מאזן עצמו לא השיב אך בכיר הרש"פ, נביל אבו רדיינה, שישב לצידו השיב במקומו תשובה שהעלתה חיוך על פניו של אבו מאזן ועוררה צחוק אצל קרי.

אבו רדיינה הסביר שאבו מאזן שמח כיוון שיש הקפאת בנייה בהתנחלויות והכספים מועברים. קרי מצידו כאמור פרץ בצחוק קצר ואמר "זו אופטימיות".

העברת הכספים כזכור חודשה כחודשיים לאחר החלטת ראש הממשלה להקפיאה בעקבות המהלך הפלשתיני באו"ם. בישראל תירצו את שחרור הכספים בהקפאת המהלכים נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים. באשר להקפאת הבנייה מקפידה ישראל הרשמית לטעון כי אין כל החלטה על הקפאה שכזו, אולם כאמור, מדברי אבו מאזן המצוי היטב בכל פרט מפרטי המו"מ עולות מסקנות אחרות לחלוטין.

בישראל כזכור מקפידים על פיזור ערפל קבוע המונע כל מידע אודות המתרחש בחדרי המו"מ, ואולם מהדברים בהחלט מתברר כי הצד הפלשתיני קוצר לא מעט הישגים בין אם מדובר בהקפאת בנייה והעברת כספי מיסים שעליהם מדבר אבו מאזן ובין אם מדובר בארבע פעימות שחרור המחבלים.

נזכיר כי במקביל לשביעות הרצון שהפגין אבו מאזן ופליטת הפה של אבו רדיינה, פליטה שבה הובהרה הסיבה לכך, מקפידים ראשי ובכירי הרש"פ לתאר את ישראל כמובילה למבוי סתום וכזו המסרבת לכל מתווה המוסכם על אבו מאזן, קרי מתווה אהוד אולמרט.