הסטארטאפ הישראלי זכה בתחרות באיסטנבול

"כוורת סטודנטים", הסטארטאפ הישראלי, גבר על 834 מתחרים מעל ל-100 מדינות שונות וזכה בתואר "חביב הקהל" בכנס WEBIT שבתורכיה.

נתנאל כ"ץ , ה' בתשרי תשע"ד

סטארט אפ
סטארט אפ
צילום: פלאש 90

הישג ישראלי בתורכיה. "כוורת סטודנטים", הסטארטאפ הישראלי, זכה ביום שני האחרון בתחרות הבינלאומית לסטארטאפים בתורכיה, תחרות ה – WEBIT.

כוורת סטודנטים היא פלטפורמה חברתית לסטודנטים המציעה שירותים מגוונים לסטודנטים ובחינם כדוגמאת: מאגר אקדמי, יומן קורסים, לוח משרות, מגזין, לוח טרמפים ועוד, כאשר במהלך הזמן יוספו ממשקים נוספים לרבות כלים לימודיים שיקלו ויעזרו לסטודנטים כאשר הדגש המרכזי הוא על שיתוף בין הסטודנטים לעצמם.

תחרות ה-WEBIT היא הכנס היחידי שמפגיש יחדיו את עולם הדיגיטל, ה'היי-טק' והטלקומוניקציה במקום אחד. השנה הגיעו לכנס כ- 200 דוברים, מעל 8,000 מבקרים מלמעלה מ-100 מדינות. חלק ניכר מהכנס השנה יתמקד בתחום המובייל. 

ביום שני האחרון נבחרו 21 סטארטאפים, בינהם כוורת, להשתתף בגמר בו יקבלו דוכן באירוע המרכזי ע"י חבר שופטים.

התחרות נערכה באמצעות הצבעה באינטרנט, בה צריכים היו הגולשים לבחור את עשרת הסטארטאפים שהם 'חביבי הקהל'. החברות השונות הגיעו מלמעלה מ 100- מדינות שונות, כשניתן היה לזהות מהרגע הראשון את האתגר שבהתמודדות מול מדינות בעלות מספר תושבים גדול, למשל – הודו. התחרות הייתה צמודה עד לרגע האחרון כשארמניה, פורטוגל, מרוקו והודו יחד עם כוורת מתמודדים על המקום הראשון וההובלה משתנה מדי כמה דקות. סך ההצבעות בקרב כלל החברות שהשתתפו עמד על 26,761.

לכנס הנוכחי הגישו מעל 800 חברות סטארט-אפ מעומדות ואחרי תהליך סינון ובו נשארו רק 200 חברות מתוכן רק 31 חברות אשר בלטו מעל השאר זכו להציג בכנס. בין החברות שיציגו את עצמן נמצא - הסטארטאפ הישראלי "כוורת סטודנטים" (STUDENTHIVE), חברת סטארט ישראלית שכבר בנתה לעצמה מוניטין בקרב כ-30,000 סטודנטים שכבר משתמשים בשירותיה בארץ ואף זכתה ביוני השנה במקום הראשון בכנס היזמות והחדשנות של אוניברסיטת תל-אביב.

גל קלקשטיין, מייסד ודירקטור ב"כוורת סטודנטים", אמר כי "זו הרגשת סיפוק אדירה לראות איך רעיון הופך למציאות, אנחנו מקבלים תגובות מכל העולם וההתעניינות במערכת היא רחבה ומגיעה אלינו מאירופה, ארה"ב ומהמזרח. אנחנו ממשיכים לפתח ולהתרחב ונקודות ציון כמו הזכייה בתחרות הן נקודות שמדרבנות אותנו ומלמדות אותנו שאנחנו בדרך הנכונה".

ירון סגיב, מנכ"ל "כוורת סטודנטים", אמר כי "הזכייה בתחרות היא דרך נפלאה להתחיל את השנה החדשה, לא יכולנו לקוות ליותר טוב, כוורת סטודנטים מגיעה אל הכנס לאחר פיתוח של מעל לחצי שנה עבור הפלטפורה החברתית החדשה והבינלאומית לסטודנטים שתושק בקרוב".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il