מלחמת יו"כ - הפצע שמדמם עד היום

שר הביטחון, משה יעלון, השתתף הערב בטקס לזכר חללי השריון שהתקיים בלטרון והתייחס להשלכות של מלחמת יום כיפור לימינו.

חזקי ברוך , ז' בתשרי תשע"ד

משה בוגי יעלון
משה בוגי יעלון
אריאל חרמוני

שר הביטחון, משה יעלון, השתתף הערב (רביעי) בטקס לזכר חללי השריון שהתקיים בלטרון.

"לצד גבורת החללים, ראוי שנזכור גם את הלקחים ואת תמרורי האזהרה שהציבה לנו המלחמה הזו. מלחמת יום הכיפורים היא פצע מדמם בחברה הישראלית, אך הפצע הזה, המסרב להגליד, הוא שיזכיר לנו את הצורך להמשיך ולעמוד בכל עת על המשמר, להתבונן במציאות בפיכחון עיניים ולא ללכת שבי אחר משאלות הלב; לשמור על צניעות, להיות פתוחים לדעות ולהשקפות נוספות ולזכור שהאויב האמיתי שלנו הוא, היוהרה השאננות והעריצות המחשבתית".

יעלון הוסיף כי בעת האחרונה אנו עדים לשינויים טקטוניים המתרחשים בקרב שכנותינו מצפון ומדרום. אותן שכנות שבחרו לפני ארבעים שנה לצאת נגדנו למלחמה, ושהבינו, בין היתר בזכות גבורתם של לוחמי השריון, כי לא יוכלו לנו במלחמה קונבנציונאלית בין צבאות, ולכן פנו חלקן להסכמים מדיניים וחלקן לדרך הטרור, הטילים והרקטות".

"שינויים אלו מגדילים את ענני הערפל ואי הוודאות בשמי המזרח התיכון ומחדדים את חובתנו להיות קשובים לרחשי הרוח, לפעול באחריות ובשיקול דעת ולשמור על מדינת ישראל עם צבא הגנה לישראל חזק, כשיר ומוכן".

שר הביטחון הדגיש כי "עלינו לסמוך רק על עצמנו, ולהמשיך לפתח צבא שכוחו ועוצמתו, בין היתר בזכות יכולותיו המתקדמות של השריון, ירתיעו כל אויב מפני הניסיון לפגוע בנו ולהפר את שגרת החיים של אזרחי ישראל".