דנון: לבטל את הסכמי אוסלו

סגן שר הביטחון, דני דנון (ליכוד), פרסם מאמר בעיתון “ניו יורק טיימס” בו הוא קורא לבטל את הסכמי אוסלו, במלאת לו 20 שנה.

חזקי ברוך , י"ז בתשרי תשע"ד

דני דנון
דני דנון
צילום: פלאש 90

סגן שר הביטחון, דני דנון (ליכוד), פרסם אתמול בעיתון “ניו יורק טיימס” מאמר שבו הוא קורא לבטל את הסכמי אוסלו, במלאת 20 שנה למעמד החתימה הראשון על ההסכם.

דנון כותב במאמר כי אין כל התקדמות בניסיון של ישראל להשיג שלום אמת למרות כל המאמצים הרבים ועל כן, "ממשלת ישראל חייבת להודות שעשתה טעות ולהכריז כי תהליך אוסלו נכשל".

לדברי דנון, רק על ידי ביטול ההסכמים באופן רשמי תהיה שוב הזדמנות לחשוב מחדש על העימות הערבי ישראלי באזור.

סגן שר הביטחון מציין כי במהלך כל אותן השנים ניסתה ישראל באופן ישיר ועקיף להידבר עם הרשות הפלסטינית אך ללא הצלחה. "אש"ף , ומאוחר יותר הרשות הפלסטינית מעולם לא קיבלה בזכות קיומה של ישראל כמדינתו של העם היהודי".

דנון מציין כי מאז הסכמי אוסלו נרצחו מאות ואלפי ישראלים ע"י מחבלים פלסטטינים באמצעות פיגועי תופת ברחבי ישראל.

"תהליך אוסלו לא הביא שלום אלא הביא לשפיכות דמים מוגברת. אנחנו חייבים לסיים את הפארסה הזאת ולהודיע על השעייתם של ההסכמים".

סגן השר הציע במקום הבנות אוסלו את "פתרון שלוש המדינות". לדבריו, "בטווח הקצר תמשיך להתקיים האוטונומיה הפלסטינית האזרחית, וישראל תישאר האחראית לביטחון בכל יהודה ושומרון. לאחר התקופה הראשונית, תושבי יהודה ושומרון יוכלו להמשיך לפתח את החברה שלהם כחלק מהסכם שיכלול את ישראל וירדן. בדומה לכך, יוכלו תושבי עזה לעבוד עם ישראל ומצרים וליצור חברה שתעניק להם ממשל אזרחי מלא בצורה שתהיה מקובלת על כל הצדדים”.