"עם ישראל גילה את השומרון"

אלפי מטיילים פקדו אתמול את אתרי התיירות בשומרון. גולת הכותרת: הר עיבל, אשר נפתח למטיילים במיוחד לרגל החג.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בתשרי תשע"ד

לא להשתמש
לא להשתמש
באדיבות מוא"ז שומרון

אלפי מטיילים מכל רחבי הארץ פקדו אתמול (ראשון) 40 אתרי תיירות פתוחים ברחבי השומרון, במסגרת פסטיבל "הכול פתוח" של תיירות שומרון.

לגן הלאומי סבסטיה הגיעו כ- 800 מטיילים, להר כביר כ- 1000 מטיילים, וכך גם לנחל קנה והר גריזים. ברכס איתמר ביקרו כ- 2,000 בני אדם מכל רחבי הארץ.

גולת הכותרת של הפסטיבל היתה הר עיבל בו מצוי מזבח יהושע בן נון ולא ניתן לבקר בו במהלך השנה. ההר היה פתוח למבקרים, וכאלף בני אדם הגיעו לטייל במקום.

על הר עיבל חיכו למטיילים הרבים מדריכים של מדרשת שומרון שנתנו הסבר על ההיסטוריה של המקום. כמו כן רבים פקדו את בתי האמנים שהיו פתוחים בכל מהלך היום, לבתי הקפה ולסדנאות השוקולד.

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון בירך על היענות המטיילים, "השומרון מלא בפינות חמד, מעיינות שמורות טבע ואתרי תיירות מוסדרים מהם ניתן ליהנות. אני שמח לראות את המטיילים הרבים פוקדים את אתרי התיירות ומתכוון להמשיך לפתח את התיירות בשומרון למען תושבי האזור ולטובת תושבי מדינת ישראל".

נתי ישראלי מנכ"ל תיירות שומרון ציין כי "הנתונים מראים כי עם ישראל גילה את השומרון. מדי חג ומדי שנה אנחנו נוכחים לדעת שמספר המטיילים הולך ועולה. אנחנו צופים עלייה נוספת שכן האפשרויות הרבות שיש לשומרון להציע למטיילים, המרחבים הפתוחים, האוויר הנקי, המעיינות, בתי הקפה הכפריים והצימרים מדברים בעד עצמם ומושכים עוד ועוד תיירים".

פסטיבל 'הכול פתוח' בשומרון יימשך היום (שני) ומחר במסגרתו ניתן יהיה ליהנות מסיורים מודרכים, ושחקני רחוב בגן הלאומי סבסטיה היא ממלכת ישראל הקדומה, בהר עיבל ובהר כביר ללא תשלום. בגן הלאומי הר גריזים יחכו למטיילים דמויות מהתנ"ך וכן מדריכים תמורת דמי כניסה לגן הלאומי בלבד. כמו כן ניתן יהיה להגיע לפסטיבל הכפרי באיתמר, לחוות האורגניות, לפינות החי, לבוסתנים, וכן לסיור וטעימות ללא תשלום ביקב ארנון. באזור ברקן ניתן יהיה להנות מסדנת שוקולד בעינביז ומבתי האמנים שיהיו פתוחים לקהל הרחב. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר תיירות שומרון .