בן גביר: שבענו ועייפנו כבר מהבטחות

פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר לא מתרגש מההבטחות לאיכלוס בית המכפלה, "התגובה לפיגוע הרצחני לא יכולה להיות רק במישור של בניה".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בתשרי תשע"ד

איתמר בן גביר בבית המשפט
איתמר בן גביר בבית המשפט
יוני קמפינסקי

פעיל הימין ותושב חברון, עו"ד איתמר בן גביר, תקף היום (שני) את ראש הממשלה נתניהו ואת שרי הממשלה על מה שהוא מכנה "הצהרות סרק שבד"כ אין מאחוריהן כלום".

הדברים נאמרים בתגובה לדברי ראש הממשלה והשר בנט כי בית המכפלה יאוכלס בקרוב מאוד. 

עו"ד בן גביר אומר, כי "שבענו ועייפנו כבר מהבטחות. זה הפך להיות כמו נוהל קבוע שכאשר יש פיגוע באזור, אנחנו שומעים את ראש הממשלה ושרי הממשלה מבטיחים כי ניכנס לבית המכפלה. בעבר הם גם הבטיחו שניכנס  לשוק הסיטונאי, ושתהיה בניה ב e1 הסמוכה למעלה אדומים ועוד ועוד הבטחות, אך כאשר הרוחות נרגעות הם פתאום שוכחים מההבטחות ובדרך כלל נמנעים מלקיים אותן". 

לדברי עו"ד בן גביר, גם אם נתניהו יקיים את הבטחתו אין זה מספק, "התגובה לפיגוע הרצחני לא יכולה להיות רק במישור של בניה והתיישבות. חייבים לשנות את המדיניות, הממשלה הזאת משחררת מחבלים רוצחים, מסירה מחסומים, מאפשרת מעבר חופשי לאויבים בכל רחבי חברון בעוד עלינו אוסרים להיכנס לרוב שטחי העיר, ולכן, אין פלא שעולם כמנהגו נוהג והמחבלים ממשיכים לרצוח" 

בן גביר מפנה אצבע מאשימה גם לחברי הבית היהודי ואומר, כי "גם במקרה שלהם, צריך להבין שזה לא מספיק לצאת בהצהרות. אני אמנם בטוח שכוונותיהם לטובה, אבל אי אפשר לשבת בממשלה, להיות חברים בקואליציה, להתייצב כמו חיילים של נתניהו ולפיד לכל הצבעה כאשר מצד שני המדיניות נוטה שמאלה, והמסלול של הרכבת שנתניהו וציפי לבני מובילים הוא מסלול ברור וידוע מראש".

על ההחלטה העקרונית שנתן סגן נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים משה דרורי אשר קבע כי מדיניות המשטרה כנגד יהודים בעיר העתיקה אינה חוקית, אומר בן גביר ששימש סנגור של הצעירה מטעם עמותת חננו, כי "מדובר בהחלטה חשובה, לא רק בעניין המדיניות הקלוקלת של המשטרה  אלא יש כאן שורה של קביעות עקרוניות. השופט המחוזי קבע שהיה על שופט השלום לדון בבקשה שהגשנו עוד באותו ערב וכך למנוע מהצעירה לילה במעצר, השופט קבע שהוא לא מבין את ההיגיון בחיפוש משפיל ופוגע בצעירה, והשופט גם קבע שמפקד משטרת ירושלים יקבל את ההחלטה היות והמשטרה מסרה דברי שקר לבית משפט השלום וסיפרה כי לצעירה יש עבר פלילי בעוד שהסתבר כי היא צחה כשלג. הצעתי לצעירה להגיש תביעה אזרחית גדולה כנגד המשטרה ואני מקווה שהשוטרים  והשוטרות שפגעו בצעירה יישבו על ספסל הנתבעים ויבנו שלא לעולם חוסן ויש דין ויש דיין".