'את הטרור המוסלמי מרגיעים רק כשחזקים'

כשהם אומרים 'שלום' למה הם מתכוונים - מזרחן מסביר את השפה בה מדבר האיסלאם, השפה שמובילה לטרור.

שמעון כהן , י"ט בתשרי תשע"ד

אבנים
אבנים
צילום: פלאש 90

בעקבות הפיגוע בניירובי ובעקבות פיגוע נוסף, יממה קודם לכן, בפקיסטן ובו נהרגו כשמונים בני אדם בידי מוסלמים שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם המזרחן אפרים הררה, מומחה לאיסלאם ומחבר הספר "ג'יהאד, הלכה למעשה", על שאיפת ההשתלטות של האיסלאם בעולם כולו.

הררה מבהיר בראשית הדברים כי האיסלאם בבסיסו הוא פוליטי וכותרתו 'דין ודאולה' כלומר דת ומדינה. לדבריו אין הבחנה בין הפלגים השונים ומגמת כולם היא השתלטות מוסלמית על העולם כולו הן משפטית ודתית והן מדינית ופוליטית.

עם זאת מוסיף הררה ומציין כי לפי שעה, כל עוד אין לעולם המוסלמי מנהיג אחד שיוכתר כמנהיג החליפות האסלאמית "מסתפקים" המוסלמים במאבקים המוגדרים כמאבקי הגנה ולא התקפה. תחת כותרת זו נכנסים מלחמות המוסלמים בקולוניאליזם המערבי או בכל השולט על 'דר אל אסלאם', כלומר אדמה שבעבר הייתה בידי האיסאלם. בכך יצרו המוסלמים פרשנות המעניקה גושפנקה הגנתית כמעט לכל מתקפה.

ברוח זו נחשבת כל התקפה בארץ ישראל להגנה. כך גם התקפות על העלאווים בסוריה או על מדינות באפריקה. את הסבר ההגנה ימשיכו ויישאו המוסלמים עד להגשמת חלום החליפות השישית שאותו הם נושאים, חלום על מנהיג מוסלמי שיאחד את המוסלמים בעולם כולו ויוביל להשתלטות על העולם כולו.

לדבריו רק לאחר השתלטות האיסלאם על העולם יכול לשכון 'שלום' במובנו המוסלמי, וכך בעוד המערב והעולם המוסלמי נוקטים בביטוי זהה כשהם אומרים את המילה 'שלום' המשמעות בכל צד שונה בתכלית. בעוד המערב מתכוון לשקט ביטחוני חולמים המוסלמים לשלום שייכון לאחר שישלטו בכוח הזרוע והחרב על העולם כולו.

כשנשאל אם קיים סיכוי שאירועי הטרור המוסלמי בעולם יביאו להתעוררות כוללת להקמת קואליציה נגדו, משיב הררה כי בשיחה עם פילוסוף צרפתי שאל הוא עצמו אם קיים קפיץ שכשיימתח יביא להתעוררות המערב, ובתגובה השיב לו הפילוסוף כי לא קיים קפיץ שכזה שכן המערב עייף, כלשונו.

לעומת זאת, סבור הררה כי לנו, למדינת ישראל המוצאת את עצמה כמעט לבדה בחזית הטרור יש קפיץ כזה ויש להפעילו. לדבריו המענה ההכרחי אל מול הטרור המוסלמי הוא ההיכרות במנגנון היחיד שמסוגל להרגיע אותו – להיות חזקים. "צריך להיכנס למסגרת שבה הם מוכנים להירגע וזה קורה אם אתה חזק - אז הם נרגעים".