הקפות שניות - הגרסה התל אביבית

אלפים רקדו עם ספרי תורה בכיכר רבין. ראש ישיבת ת"א הרב חיים גנץ: ההקפות מפילות את המחיצות, מרגש לשמוח יחד דתיים וחילונים.

כתבי ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תשע"ד

הקפות שניות בכיכר רבין
הקפות שניות בכיכר רבין
אלון פישראלפי בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בהקפות שניות בכיכר רבין שבתל אביב.

באירוע, שאורגן על ידי עיריית תל אביב וישיבת תל אביב בראשות הרב חיים גנץ, לקחו חלק אישי ציבור רבים, ביניהם ראש העיר רון חולדאי, חברת הכנסת איילת שקד ורב העיר הרב ישראל מאיר לאו.

הרב גנץ אמר כי "ההקפות מפילות את המחיצות, מרגש לשמוח ולרקוד יחדיו חילוניים, מסורתיים ודתיים, אחים גם יחד, חג שמח לכל בית ישראל".

ערוץ 7 העביר בשידור חי מגן סאקר בירושלים את ההקפות השניות של משפחת יונתן ואהרן רזאל. באירוע השתתפו ראשי 'הבית היהודי' בירושלים; דב קלמנוביץ' ורז קיל. המועמד לראשות העיר, משה ליאון, השתתף בהקפות שניות בשכונות הר חומה וקטמון. ראש העיר ניר ברקת רקד עם תלמידי מכון מאיר.

חבר הכנסת יוני שטבון (הבית היהודי) רקד עם הגרעין התורני בלוד יחד עם מאות מתושבי העיר. "תושבי לוד הם החזית החברתית והלאומית של עם ישראל. אתם נושאים את הלפיד ואנחנו נחזק אתכם כל שניתן", אמר.

ההקפות המרכזיות של חסידות חב"ד התקיימו בכפר חב"ד. לשם הגיעו, בין השאר, הרב הראשי דוד לאו ורב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ'.טוען....