קריית גת: מפעל מיקרון חוזר לידי אינטל

שתי החברות הגיעו לסיכום לפיו, לפי החוזה, תיקח אינטל חזקה על מתקן הייצור שהחכירה למיקרון וכן תציע עבודה ל-800 עובדי מתקן הייצור.

דורון רותם שני , כ"ו בתשרי תשע"ד

יונתן ונד, מיקרון, ומקסין פסברג, אינטל, בעת ה
יונתן ונד, מיקרון, ומקסין פסברג, אינטל, בעת ה
יח"צ (צילום: עפרי רם-הימן)

סוף הסאגה. מפעל היצור Fab 18 בקריית גת חוזר לידיה של אינטל ישראל. החברה הגיע לסיכום מתאים עם מיקרון.

בהתאם לחוזה שנחתם מראש, אינטל תיטול בחזרה את החזקה על מתקן הייצור שהחכירה למיקרון, וצמוד ל-Fab 28 שלה. כמו כן תציע אינטל משרות מלאות לכ-800 עובדי מיקרון המועסקים במתקן הייצור. בנוסף, תמשיך אינטל לייצר זכרונות פלאש מסוג NOR עבור מיקרון לאחר השלמת העסקה.

ההסכם נחתם בלחיצת יד בין יונתן ונד, מנכ"ל מיקרון ישראל, ומקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל.

בכך. בא לידי סיום הסיפור שהתחיל לפני יותר משנה. אז החליטה מיקרון לסגור את מפעל הייצור שלה בארץ. ההנהלה העולמית לא שעתה לבקשת החברה המקומית לעבור לתחומי ייצור אחרים, כמו מעגלים אנלוגיים בתכנון עצמי עבור חברות ללא מפעלים. במקביל, ניסיונות למכור את המפעל לגורמים אחרים לא צלחו.

בסופו של דבר החליטה אינטל לממש סעיף בחוזה ההחכרה המקורי. סעיף זה מאפשר לה, בעת סגירת הפעילות במיקרון, לקחת בחזרה את המבנה לרשותה. מבחינת אינטל ישראל זה חשוב כהכנה לעתיד בו היא מקווה לייצר בארץ את מעבדי ה-10 ננו-מטר העתידיים.

"החזרת מפעל מיקרון לאינטל היא צעד עסקי חשוב לחברה. אינטל משקיעה מאמצים רבים בשימור מעמדה כחברה מובילה בחזית הטכנולוגיה העולמית. עובדי מיקרון מצטרפים למפעל מצטיין בפריון, חדשנות וביצועים. במיקרון ישראל עובדים אנשים מוכשרים שיתרמו להמשך צמיחתה של לאינטל ולהתפתחותה", אמרה פסברג.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il