המנכ"לית החדשה של משרד החינוך: מיכל כהן

שר החינוך הודיע על מינוי מיכל כהן למנכ"לית המשרד. כהן שימשה במגוון תפקידים במערכת וכיום היא סמנכ"לית בכירה במשרד.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו בתשרי תשע"ד

מונתה. כהן
מונתה. כהן
משרד החינוך

שר החינוך, הרב שי פירון, הודיע היום (שני) על כוונתו למנות את מיכל כהן למנכ"לית משרד החינוך. כהן תחליף בתפקיד את דלית שטאובר הפורשת מתפקידה בסוף אוקטובר.

בהתאם לנוהל, יביא השר פירון  את המינוי לאישור הוועדה בראשות נציב שירות המדינה ולאישור הממשלה. מינויה של כהן ייכנס לתוקף החל מה- 1.11.13.

מיכל כהן מכהנת בשנים האחרונות בתפקיד סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה זה מובילה הגב' כהן שורה של רפורמות ותוכניות רחבות היקף במערכת, בהן: הטמעת הרפורמה "עוז לתמורה" בבתי הספר העל יסודיים, הטמעת הרפורמה "אופק חדש" בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים, החלת חינוך חינם לילדים בגילאי 3-4, הנהגת מודל הניהול העצמי, אקדמיזציה בתיכון והטמעת מסקנות וועדת דורנר של תלמידי החינוך המיוחד". 

מיכל כהן החלה את ראשית דרכה במערכת החינוך בתפקידי הוראה. בשנים 1991-2005  שימשה בשורה של תפקידים חינוכיים – מחנכת כיתה, רכזת שכבה, סגנית מנהלת בית ספר, מנהלת בית ספר ומפקחת. במהלך תפקידיה אלה זכתה להוקרה על עבודתה וקבלה פרסי הצטיינות על קידום הישגים לימודיים וערכיים.

בשנים 2010-2008 – שמשה יועצת פדגוגית למנכ"לית משרד החינוך וסמנכ"לית בכירה למינהל ולמשאבי אנוש במשרד החינוך. בתפקידה כסמנכ"לית למשאבי אנוש היא הובילה שורה של רפורמות בתחום השירות הציבורי ובתחום השירות של עובדי ההוראה. על הישגיה בתחום זה זכתה לפרס מנכל.

למיכל תואר שני בחינוך ותעודה בתחום הניהול במגזר הציבורי מטעם בית הספר לניהול שבפריז.

שר החינוך, הרב פירון, אמר עם ההודעה על המינוי, כי "במהלך עבודתי במשרד עמדתי על מעלותיה, כישוריה המקצועיים והניהוליים של הגב' מיכל כהן. הגב' כהן זוכה להערכה, מובילה ומטמיעה בהצלחה רבה, תהליכים חינוכיים ורפורמות רחבות היקף, בעלות משקל משמעותי למערכת החינוך. הניסיון שצברה לצד כישוריה הניהוליים יסייעו ויתרמו בהובלת הרפורמות והאתגרים הגדולים העומדים בפתחה של מערכת החינוך, בשנים הקרובות".