רוצח דנה בנט זוכה מרצח אסיר

שופטי בית המשפט העליון אימצו את החלטת המחוזי שהרשיע את יחיא פרחאן ברצח הנערה. עם זאת זוכה פרחאן מחמת הספק מרצח אסיר, חברו לתא.

אורלי הררי , כ"ח בתשרי תשע"ד

דנה בנט ז"ל
דנה בנט ז"ל
ערוץ 7

בית המשפט העליון דחה הבוקר (רביעי) את ערעורו של יחיא פרחאן שהורשע בשנת 2010 ברצח הנערה דנה בנט וכן בעניין הרשעתו ברצח התיירת הצ'כית סילביה מולורובה. 

בנוסף הרכב של שלושה שופטים מבית המשפט העליון החליט לזכות את פרחאן מרצח האסיר סימחוב שהיה חברו לתא, זאת מחמת הספק. בשל כך, בוטל אחד ממאסרי העולם שהוטלו על פרחאן מפאת הרשעתו הקודמת במקרה זה.

השופט אליקים רובינשטיין ציין בהחלטתו כי "המעשים הנתעבים בהם הורשע המערער, שני מעשי רצח ומעשה אינוס אלימים וקשים, התאפיינו באכזריות לשמה. אין זה המקרה, בו תחושת הצדק מחייבת שלא לגזור מאסר עולם; נהפוך הוא - תחושת הצדק מחייבת את כליאתו של המערער מאחורי סורג ובריח למשך שנים רבות וארוכות".  

רובינשטיין הוסיף כי "פסק דיננו זה לא יביא נחמה ומזור למשפחותיהן של סילביה ודנה, שאיבדו את היקר להן מכל. עם זאת נקווה, כי סיומם של ההליכים המשפטיים יקל, ולו במעט, על ההתמודדות היומיומית עם השכול והכאב".

בשנת 2010 גזר בית המשפט המחוזי בנצרת כ-102 שנות מאסר בפועל על פרחאן: 3 מאסרי עולם מצטברים - מאסר לכל אדם שרצח - ועוד 12 שנים בגין חטיפה ואונס של נערה. 

בין מקרי הרצח בהם הורשע - רצח הנערה דנה בנט, רצח התיירת הצ'כית סילביה מולורובה והאסיר אהרון סימחוב שהיה חברו לתא בכלא. פרחאן הורשע גם בביצוע מעשה חטיפה ואונס בנערה נוספת מטבריה.