'כיתה ירוקה' חדשה נחנכה באלעד

יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר: הקמת הכיתה הירוקה היא חלק ממחויבותנו לשמירת הסביבה ולשמירת עבודת הבורא.

בן שאול , כ"ח בתשרי תשע"ד

חנוכת הכיתה באלעד
חנוכת הכיתה באלעד
ששון תירם
הקרן הקיימת לישראל חנכה אתמול (ג') "כיתה ירוקה" בבית הספר לבנות "אור האמת" בעיר אלעד.

"הקמת הכיתה הירוקה היא חלק ממחויבותנו בקרן הקימת לישראל לשמירת הירוק והסביבה ולשמירה על מעשה ידיו של הבורא. זוהי הכיתה הירוקה הראשונה שנחנכת במערכת החינוך החרדי", אמר יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר.

שטנצלר הדגיש כי בית הספר  'אור האמת' נבחר בשל מחויבותו לנושא הסביבתי. "אני מאמין ביכולתן של התלמידות להשפיע על הקהילה ולהוביל את המנהיגות הסביבתית במקום".

הכיתה נחנכה במסגרת פרויקט של קק"ל- תוכנית להקמת כיתות לימוד פתוחות בחצרות בתי הספר שישמשו לתוכניות לימוד לשמירה על הסביבה ולטיפוח ערכים אקולוגיים. במסגרת התכנית עתידות לקום כ- 750 כיתות בכל רחבי הארץ, במהלך 3 השנים הראשונות.

"לא בנינו את הכיתה הזו רק למען היופי", הדגיש שטנצלר, "עשינו אותה כי אנחנו מאמינים שלפנינו יושבים תלמידות בעלות כשרון ויכולת. תלמידות שמסוגלות לגלות מנהיגות ולפעול למען הסביבה בבית הספר, בשכונה ובאלעד כולה".

הכיתות במבני העץ ישמשו מקום לפעילות והדרכה בנושאי סביבה וקיימות, גיאוגרפיה, ציונות ומורשת, ובנוסף ישמשו מקום למפגש, מנוחה ומשחק במהלך ההפסקות.

קק"ל תבנה את כיתות הלימוד הפתוחות בבתי ספר שיעמדו בקוד הירוק של קק"ל, אלו יהיו בתי ספר שמשקיעים בצמחייה בחצרות, משקיעים בערכי לימוד לשמירה על איכות הסביבה, שמעודדים מיחזור בקרב תלמידי בית הספר ואשר מפעילים את תוכנית הלימודים של קק"ל לציונות אקולוגית.

ראש העיר אלעד הרב יצחק עידן הודה בטקס ליו"ר קק"ל "על ההיכרות עם העיר ועל השקעתו במקום. אני רואה פה כיתה שגם נותנת לנו ירוק וגם מנהיגות. הכיתה הזו תאיץ את התהליך שאנו מנסים לקדם בהפיכתה של אלעד לעיר ירוקה, ממחזרת ועם אחריות סביבתית".

בטקס השתתפו לצד ראש העיר ויו"ר קק"ל גם סגן יו"ר קק"ל, גאל גרינוולד, הרב ישראל פרוש, סגן ראש העיר ובכירי העירייה.

מנהלת בית הספר 'אור האמת' שירה צייטלין אמרה כי "אנו מאמינים שבית הספר הוא בית ספר לחיים, שמחנך את הבנות שינהיגו את הדור הבא, ולכן זוהי הזדמנות עבורנו בחנוכת כיתת מנהיגות ירוקה".

במהלך הטקס ברכו התלמידות את יו"ר קק"ל על הקמת הכיתה. "כיתה זו תרחיב בע"ה דעת בלימודינו. אנו מודות לקק"ל על תרומתה הרבה להקמת הכיתה הפתוחה ורואים בכך צעד משמעותי בטיפוח מנהיגות צעירה בבית ספרנו".