בית התפוצות מצדיע לאזרחים הוותיקים

בבית התפוצות מציעים במהלך חודש אוקטובר, שתי תכניות מיוחדות ומרגשות במיוחד.

קובי פינקלר , ל' בתשרי תשע"ד

בדרכי הורים
בדרכי הורים
רלי אברהמי

בית התפוצות בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים מציעים במהלך חודש אוקטובר, שהוכרז כחודש האזרח הוותיק,  שתי תכניות מיוחדות ומרגשות במיוחד.

התכנית הראשונה "חוויה בין דורית" מציעה לבני הגיל השלישי (ומעלה) ולנכדיהם ביקור בתצוגת הקבע של בית התפוצות ובגלריה למשפחה א ב גע דע. ההדרכה תהיה משותפת – הסבים והסבתות ידריכו בתצוגת הקבע המספרת את סיפורו המופלא והמתמשך של העם היהודי לאורך הדורות ונכדיהם ידריכו בגלריה למשפחה א ב גע דע המציגה תערוכה אינטראקטיבית על השפה העברית.  הביקור המשותף של הסבים הסבתות ונכדיהם מבטיח חוויה מלאת רגש והנאה תוך כדי לימוד. לכבוד התכנית הכין בית התפוצות ערכה מיוחדת שתסייע למשתתפים בסיור ובהדרכה.

הפעילות תתקיים מדי יום, במהלך כל חודש אוקטובר, למעט ימי שישי ושבת, בשעות אחר הצהריים.

הפעילות השנייה "בוקר רומנטי בבית התפוצות". הבוקר יתחיל בסיור בתערוכה המרהיבה "בואי כלה" בה מוצגים שמלות כלה רקומות בעבודת יד בהשראת האוספים של בית התפוצות, המשכו בהקרנה של קטעי סרטים ישנים, גם הם מאוספי בית התפוצות, על מנהגי חתונות בקהילות השונות בעולם, בליווי הרצאה מרתקת של רבקה אדרת ויסתיים בכוס קפה למעוניינים ובתוספת תשלום סמלית ביותר. הפעילות תתקיים בימי שלישי, בשעות הבוקר.

מנהלת השיווק של בית התפוצות, מוריה זלצר וולשטין, מסרה "שיתוף הפעולה עם המשרד לאזרחים וותיקים נוצר מתוך מטרה ורצון עז להעניק חוויה איכותית לאזרחים הוותיקים. בנינו תכניות מהנות ומגוונות למשל, כמו החוויה הרב דורית מאפשרת לסבים ולסבתות להדריך ולהציג את עולם הערכים שלהם ליום אחד ולהעביר לנכדיהם את סיפורם האישי המתמזג בסיפור המתמשך של הם היהודי ".

"כדי לעודד את שיתוף הפעולה במסגרת חודש האזרח הוותיק, ניתן יהיה להעביר אלינו תצלומי חתונה ואנחנו נבחן, על פי שיקול דעתנו , הוספת התמונה לאוסף התמונות הגדול של בית התפוצות. התמונה הנבחרת, תזכה את המשתתפים בזוג כרטיסים חינם למוזיאון בית התפוצות ולכל התערוכות התחלפות המוצגות בו עד לסוף  שנת תשע"ד", סיכמה זלצר וולשטיין.