רוצה להתחתן באוניברסיטה? - לכי לאריאל

אוניברסיטת אריאל היא המוסד האקדמי הראשון בישראל, שבתחומו מוענקים לרוצים שירותי שדכנות ויעוץ לקראת נישואין.

שלמה פיוטרקובסק , ד' בחשון תשע"ד

בוגרות הקורס לשדכנות ב"מכללה ירושלים"
בוגרות הקורס לשדכנות ב"מכללה ירושלים"
צילום: אסתר אליהו

נפל דבר באקדמיה. החל משנת הלימודים תשע"ד, יוכלו סטודנטיות/ים באריאל ליהנות חינם משירות יחודי של שדכנית, שתראיין אותם ותציע להם הצעות לנישואין.

הרב יאיר הילר, איש קהילת "נצרים" הצמודה לאוניברסיטה ופועלת בקרב הסטודנטים, פנה בעניין לאיגוד "עין טובה" המכשיר שדכניות, ובמימון משותף החלה עבודתה של השדכנית נעמי אידלס, תושבת אלון מורה. נעמי משמשת גם כִּמלווה בבי"ס לזוגיות "הגפן", ולזכותה שידוכים מוצלחים רבים.

לנוכח מצוקת הרווקוּת, גדל באחרונה מספר מוסדות החינוך שראשיהן החליטו להעמיד שדכנית לרשות בוגריהם, ולאחר "מכללת ירושלים" בית וגן, אולפנת קרית ארבע, ישיבת "מרכז הרב", ועוד, הגיע כעת גם תורה של האקדמיה.

"ההערכה היא", אומר הסופר יוסף אליהו, ראש איגוד 'עין טובה', "שבאריאל יש כ- 5,000 סטודנטים דתיים, ואין כל ספק שהמיזם החדש יביא לנישואיהם של עשרות מהם. צריך לזכור שמאות חתנים וכלות - חכמים ונאים - מהלכים זה מול זה במשעולי הקמפוס, יום יום, ואף יושבים שעות רבות זה לצד זה בכיתה. מעבודתי אני יודע שלעתים רבות, בחור (ביישן) 'מחפש בנרות' מישהו שיִפנה עבורו לְבת שנשאה חן בעיניו, אבל לא נעים מהחבר'ה... כעת יש לו כתובת".

לדבריו, "ממש אמש התקשרה אלי אמא, ששאלה איך היא יכולה לקדם את בתה לחתונה? הבת חזרה בתשובה, ולאמא שאינה דתיה אין 'קשרים' לסייע בַּנושא לַבת הדתית, וגם לבת אין חברות מהאולפנא... תוך כדי שיחה שמעתי שהבת לומדת באריאל, ומיד מסרתי לה את הנייד של נעמי".

זו השנה השלישית ש"עין טובה" מכשירה שדכניות בקורס מקצועי בן 120 שעות, הנערך במכללת בית וגן בירושלים, המעסיקה אף היא זוג שדכנים עבור תלמידותיה. לאור דרישה מאזור הצפון, ייפתח השנה "הקורס לשדכנות" גם בנתניה בחסות קהילת הרב יהודה שלוש, ובו יוכלו להשתתף גם גברים.