הרב הראשי: הגרעין בלוד - לא גרעין, אלא מטע!

לפני 56 נוסד בית הכנסת, לפני כ-15 שנים עמד בפני סגירה, כעת בזכות נדבן ובזכות הגרעין התורני הוא חודש ונחנך מחדש.

יוני קמפינסקי , ד' בחשון תשע"ד

חנוכת בית הכנסת בלוד
חנוכת בית הכנסת בלוד
צילום באדיבות הגרעין התורני בלוד

בשכונת נווה זית שבלוד נחנך השבוע, ברוב עם ובחגיגיות, המבנה המחודש של בית הכנסת "זכור לאברהם".

בית הכנסת נוסד לפני 56 שנה כבית הכנסת "אוהל אברהם" והוא שימש שנים רבות כמקום תורה ותפילה לתושבי העיר. במשך השנים הלכה כמות המתפללים והתמעטה ולפני כחמש עשרה שנים עמד בית הכנסת על סף סגירה.

בשעה קשה זו הצטרפו אל בית הכנסת חברי הגרעין התורני בעיר והתקבלו ברצון על ידי המתפללים הותיקים. חברי הגרעין הפכו את בית הכנסת למרכז פעילותם העירונית ומאות מתפללים החלו לגדוש את בית הכנסת במשך כל ימות השבוע.

"כאשר היה בית הכנסת כבר צר מהלהכיל את המוני המתפללים וילדיהם", מספרים חברי הגרעין, "נרתמה הקהילה על כל חלקיה למבצע ענק של גיוס כספים להרחבת הבנין ושיפוצו. כל חברי הקהילה תרמו לפרויקט ממיטב כספם.

ליוזמה הצטרף, עם תרומה מכובדת מאוד, הנדבן היהודי שלמה פיצ'וטו שתרם לעילוי נשמת בנו אברהם הי"ד. התרומה אפשרה את השלמת בנין בית הכנסת ובעקבותיה שונה שם בית הכנסת ל"זכור לאברהם".

הטקס המרגש לחנוכת בית הכנסת נפתח בתהלוכה המונית וחגיגית של חברי הקהילה. התהלוכה עברה ברחובות העיר והמשתתפים עברו בין רחוב לרחוב  בשירה ובריקודים לשמחת התושבים שהצטרפו בהמוניהם לחגיגות. בבית הכנסת עצמו נשאו דברי תורה וברכה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון נשיא מוסדות "בנין אב", וסגן שר הדתות הרב ח"כ אלי בן דהן שריגש את הקהל בעת שסיפר על סגירת המעגל האישית שלו משום שאשתו הייתה בנערותה בין מתפללי בית הכנסת בימי תפארתו וכעת ילדיו הינם בין חברי הקהילה המתחדשת.

כל הרבנים העלו על נס את תרומתה של משפחת פיצ'וטו ושיבחו את פעילותו של הגרעין התורני לטובת כל תושבי העיר. חברי הגרעין ובראשם הרב ישראל סמט השיבו למברכים בדברי תורה ובפרקי זמרה ואף בירכו ברכת שהחיינו בשם ומלכות.

כל המועמדים לראשות העיר ואורחים רבים מכל רחבי העיר והארץ  נכחו בטקס ובירכו את חברי הקהילה ועו"ד יאיר רביבו שימש כחזן בתפילת הערבית החגיגית. הטקס הסתיים בסעודת מצווה חגיגית בה התחייבו חברי הקהילה להמשיך בפעלם להפצת אהבת העם התורה והארץ ברחבי העיר.טוען....