כל עצורי הר הבית - שוחררו

בית המשפט המחוזי הפך את החלטת בית משפט השלום. עו"ד ורצברג מ'חננו': השחרור מדבר בעד עצמו מול העריצות הכוחנית של המשטרה.

עדו בן פורת , י' בחשון תשע"ד

סיבה למעצר. הצעירים בהר הבית
סיבה למעצר. הצעירים בהר הבית
תנועות המקדש

בית המשפט המחוזי בירושלים הפך הערב (ב') את החלטת בית משפט השלום ואת דרישת המשטרה והחליט כי 11 המתפללים שעלו הבוקר להר הבית, נשאו תפילה, הניפו דגל ישראל ושרו "התקווה" ישוחררו לאלתר ויורחקו מאזור הר הבית עד לסוף החודש.

"בית המשפט קבע שאין כל פסול ביהודי שרוצה לשיר את המנון המדינה ולהניף דגל בכל מקום בארצו", אמר הערב אחד העצורים.

לדבריו, "לא מתקבל על הדעת שבמדינת היהודים ימנעו מיהודים את חופש הביטוי הבסיסי ביותר לשאת תפילה באחד מהמקומות המקודשים ביותר ליהודים. החלטת בית המשפט תעורר עוד רבים שנאבקים בשנים האחרונות ביתר-שאת להשיב את חופש הביטוי ליהודים לשאת תפילה בהר הבית, לפעול בצורה דומה", הוסיף.

עו"ד נפתלי ורצברגר מטעם עמותת "חוננו" הגיב להחלטה ואמר כי "בית המשפט המחוזי העמיד את משטרת ישראל על מקומה. ההוראה שלו לשחרר את המשיבים עוד הלילה מדברת בעד עצמה ונותנת את המקום הראוי לחופש הפולחן, חופש הביטוי וחירויות האזרח בכלל מול העריצות של השימוש הכוחני שנעשה בידי המשטרה".

עו"ד איתמר בן גביר, שייצג את אחד העצורים מטעם העמותה אמר כי "אנחנו חושבים שזו שערורייה שמשטרת ירושלים חשבה להשאיר לילה במעצר קטינים ומבוגרים שכל חטאם הוא שהם התפללו בהר הבית. אנו חושבים שהממשלה צריכה להפנים את החלטת בית המשפט המחוזי שעל אירועים שכאלה – לא עוצרים אנשים".