'שחרור בועז אלברט - צעד היסטורי'

עו"ד קידר מגדיר כצעד היסטורי את החלטת השופטת אתמול לשחרר את בועז אלברט למורת רוחם של גורמי הביטחון.

בני טוקר , י"ב בחשון תשע"ד

אלברט בכרם
אלברט בכרם
יצהר

עורך דינו של בועז אלברט, עו"ד עדי קידר מעמותת חוננו, מברך על החלטת שופטת בית משפט השלום, שקבעה שיש לשחרר את בועז אלברט ממעצר.

"אמנם בנתיים יש בקשה של המדינה לעכב את השחרור, אבל הייתה כאן החלטה תקדימית שלמעשה שולחת מסר לצבא, לשב"כ, למשטרה ולפרקליטות", אמר קידר.

"השופטת קבעה שאי אפשר לקבל בהליך מובן מאליו שעצם הוצאת צו מנהלי נגד אדם, הופכת אותו לאדם מסוכן, בית המשפט הסכים לטענה שלמעשה בועז אלברט סומן כמטרה".

עו"ד קידר מקווה שאלוף הפיקוד יבטל את הצו, "אני רוצה להאמין שמי שיכול לרדת עכשיו מהעץ זה האלוף, הוא יכול הפעם ללכת צעד אחד קדימה ולהבין שהעניין הזה מיצה את עצמו. הוא לא חשב שהצו הזה יטריד כל כך הרבה שופטים, דיונים וישבית לאנשים את החגים ובפרט בפרשת אקדח הטיזר".

לדבריו למרות ההישג התקדימי במשפט, אלברט ממשיך לשלם מחיר יקר ואולי בעקבות ההחלטה אתמול, מחיר יקר יותר, "קודם כל הוא נדרש כעת לשלם ערבות מאוד יקרה,  זה הרבה כסף והוא גם חייב לחתום על כך שהוא יכבד את צו האלוף. בית המשפט האזרחי לא יכול לבטל צו של אלוף פיקוד, ולגשת לערכאה צבאית אנחנו לא רוצים, כי הסיכוי לזכות שם הוא אפסי. בועז משלם מחיר יקר מאוד, ונגרם נזק למשפחתו וששת ילדיו וגם לכרם שלו, זה נזק בלתי הפיך. אבל אני יכול לומר שהאמירות של השופטת אתמול היו שוות את הכל. אני מקווה שעוד אנשים יקראו את ההחלטה של השופטת ותהיה לזה השלכה לעתיד של כולנו".