קידר: בועז אלברט משלם מחיר יקר, למען עתידנו

עו"ד קידר מגדיר כצעד היסטורי, את החלטת השופטת לשחרר את אלברט, זאת למורת רוחם של גורמי הביטחון.

בני טוקר , י"ג בחשון תשע"ד

עו"ד עדי קידר
עו"ד עדי קידר
פלאש 90

עורך דינו של בועז אלברט, עדי קידר מעמותת חוננו, מברך על החלטת שופטת בית משפט השלום לשחרר את בועז אלברט ממעצר,

בשיחה עם יומן ערוץ 7 אמר קידר "אמנם בינתיים יש בקשה של המדינה לעכב את השחרור, אבל הייתה כאן החלטה תקדימית שלמעשה שולחת מסר לצבא, לשב"כ, למשטרה ולפרקליטות לא להיות קלים על ההדק.  השופטת קבעה שאי אפשר לקבל בהליך מובן מאליו שעצם הוצאת צו מנהלי נגד אדם, הופכת אותו לאדם מסוכן, בית המשפט הסכים לטענה שלמעשה בועז אלברט סומן כמטרה".

עו"ד קידר מקווה שאלוף הפיקוד יבטל גם את הצו, "אני רוצה להאמין שמי שיכול לרדת עכשיו מהעץ זה האלוף, הוא יכול הפעם ללכת צעד אחד קדימה ולהבין שהעניין הזה מיצה את עצמו. אני בטוח שהוא לא חשב שהצו הזה יטריד כל כך הרבה שופטים, דיונים, וישבית לאנשים את החגים ובפרט בפרשת אקדח הטיזר".

לדבריו למרות ההישג התקדימי במשפט, אלברט ממשיך לשלם מחיר יקר ואולי בעקבות ההחלטה אתמול, מחיר יקר יותר, "קודם כל הוא נדרש כעת לשלם ערבות מאוד יקרה,  זה הרבה כסף והוא גם חייב לחתום על כך שהוא יכבד את צו. בית המשפט האזרחי ולא יכול לבטל צו של אלוף פיקוד, ולגשת לערכאה צבאית אנחנו לא רוצים, כי הסיכוי לזכות שם הוא אפסי. בועז משלם מחיר יקר מאוד, ונגרם נזק למשפחתו וששת ילדיו וגם לכרם שלו, זהו נזק בלתי הפיך. אבל אני יכול לומר שהאמירות של השופטת אתמול היו שוות את הכול. אני מקווה שעוד אנשים יקראו את ההחלטה של השופטת ותהיה לזה השלכה לעתיד של כולנו".