בנות החמ"ד מצטרפות ללימוד 'הרמב"ם היומי'

במעמד הרב הראשי ובכירים בחינוך הממלכתי דתי תצטרפנה למעלה מ-3,500 בנות אולפנות ותיכונים דתיים למיזם לימוד 'הרמב"ם היומי'.

שמעון כהן , י"ג בחשון תשע"ד

רמב"ם
רמב"ם
הוצאת 'אור וישועה'

בנות החינוך הממלכתי דתי מצטרפות למיזם לימוד הרמב"ם היומי ולאלפי בנות ונשות חב"ד הלומדות מצווה יומית לרמב"ם בכל יום.

הבנות מצטרפות למיזם לימוד הרמב"ם היומי כמעט שנתיים אחרי שהחל הלימוד עבור הבנים, במהלכו למדו תלמידי החמ"ד פרק אחד ביום בהלכות הרמב"ם.

יצוין כי בשונה מהבנים, הבנות ילמדו מצווה יומית מספר המצוות לרמב"ם ובתוך שנה וחצי הן צפויות להקיף את תרי"ג המצוות אותן סידר הרמב"ם.

בטקס חגיגי, במעמד ראשי החמ"ד ובראשם ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מינהל החמ"ד, יפתח ביום ראשון הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, את סדר הלימוד. הרב לאו ילמד את המצווה הראשונה - מצוות ה"אמונה" ובכך ייפתח סדר הלימוד הארצי.

טקס הפתיחה יתקיים ביום ראשון הקרוב באולפנת חורב בירושלים שכלל 800 התלמידות שבה נרתמו ללימוד. כמו כן יצטרפו אליהן עוד 200 בנות נציגות של אולפנות נוספות מרחבי הארץ. האירוע ייחתם במופע מוזיקלי של יצחק מאיר וחבריו.

חוברות הלימוד הכוללות שמונה כרכים המוגשים לתלמידות בצורה מושכת ומעניינת. דפי החוברות הן מניר כרומו צבעוני ונערכו בידי צוות היגוי וחשיבה באחריותו של הרב צבי שינובר, מנהל מכון ופ"ת- מרכז הדרכה פדגוגי תורני, מושב נחלים. אשר דאג להפוך את הלימוד לחווייתי ולכלול לצד כל מצווה מדרש רלוונטי לגביה וסיפור הממחיש את חשיבותה.

ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החינוך הדתי, אמר: "בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל. כניסתן של קרוב ל-4,000 בנות לתוכנית 'חמ"ד של תורה' במסגרת לימוד הרמב"ם היומי, משקפת את הצמיחה של לימוד התורה לבנות בדור הגאולה".
לרשימת כל האולפנות לבנות