פת"ח: טרור ודיפלומטיה בדרך למדינה

אם היה צריך הסבר לדו פרצופיות הפלשתינית – טרור לצד דיפלומטיה – ההסבר הגיע בפייסבוק של הפת"ח שהסביר: "מאבק בכל דרך".

שמעון כהן , י"ח בחשון תשע"ד

צילום מסך מעמוד הפייסבוק של הפת"ח
צילום מסך מעמוד הפייסבוק של הפת"ח
מבט לתקשורת הפלשתינית

מסתבר שאין צורך אמיתי בהסברה הישראלית כדי להוכיח את ההתנהלות הדו פרצופית של הרשות הפלשתינית. תנועת הפת"ח, תנועתו של אבו מאזן, עצמה קובעת כי כל הדרכים כשרות בדרך למדינה, הן הדיפלומטיה והן הטרור.

מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מדווח כיצד תחת הכותרת "פתח - מאבק בכל הדרכים עד המדינה" פרסם מנהל עמוד הפייסבוק של פת"ח שלוש תמונות המציגות צורות שונות של דרכי המאבק. תמונה אחת מייצגת את "דרך המאבק" של הדיפלומטיה, המודגמת באמצעות תמונת יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס נואם באו"ם. שתי התמונות האחרות מייצגות את השימוש בצורות שונות של אלימות כ"דרכי מאבק". בתמונה אחת נראה צעיר חובש כאפייה הזורק אבן גדולה, ובתמונה אחרת נראה איש, גם עטוף כאפייה, המחזיק רובה.

עוד מדווח 'מבט' כי פרסום נוסף שהועלה בדף הפייסבוק של פת"ח מדגים גם הוא את השימוש באלימות כאחת מ"דרכי המאבק" של פת"ח. בתמונה זו מוצג איש הזרוע הצבאית של פת"ח, גדודי השהידים של אל-אקצא, המכוון קנה רובה, לצד הטקסט הבא:

"גדודי [השהידים של] אל-אקצא -

כאשר הם אומרים הם מבצעים,

כאשר הם מבטיחים הם מקיימים,

וכאשר הם מכים הם מכאיבים".

כאן המקום להזכיר את אחד הדיווחים האחרונים של 'מבט' אודות נאום ההלל שהוקרא בשמו של אבו מאזן בעצרת לזכרו של המחבל אבו סוכר שביצע את פיגוע המקרר בלב ירושלים. הנאום הוקרא באותו יום בו נשא אבו מאזן עצמו נאום באו"ם ובו דיבר בשבח השלום והחתירה אליו.