"שטרן לא טרח ברוב רשעותו לברר את האמת"

רב הישוב שבי שומרון, הרב יהודע שמידט, תוקף בחריפות את דבריו של ח"כ אלעזר שטרן נגד הרב דב ליאור, "שיעמוד מלא קומותו ויתנצל".

ישי קרוב , י"ט בחשון תשע"ד

הרב יהושע שמידט
הרב יהושע שמידט
ישיבת ההסדר שבי שומרון

ראש ישיבת שבי שומרון ורב היישוב, הרב יהושע שמידט, הגיב הערב בחריפות לדבריו של ח"כ אלעזר שטרן נגד הרב ליאור.

"מן הראוי שח"כ אלעזר שטרן יברר את העובדות לפני שתוקף את פוסק הדור, הגאון הרב דב ליאור שליט"א", אמר הרב שמידט והוסיף כי אלעזר שטרן מנסה תמיד לתקוף את רבני ישראל "בכל הזדמנות שהיא ואת הרבנים שאינם הולכים בדרכו, בכל עת שעולה על רוחו".

"שטרן הוא מסוג האנשים אשר רוצים להכתיב לרבנים מה לומר ומה לפסוק. אדם אשר לא שנה ולא למד יכתיב לרבנים? הדבר בא לידי ביטוי אף ברצון שלו להכתיב את הבחירות לרבנות הראשית לישראל. אלעזר שטרן מתנהג כמו תינוק אשר אם לא נעשה רצונו מיד בועט".

הרב שמידט הוסיף ותקף את ח"כ שטרן ואמר כי "אנשים חסרי סבלנות כמו אלעזר שטרן אשר אינם מבררים את העובדות קודם כל לאשורם כפי שהיה צריך פה לברר עם הרב את העובדות וישר רצים לתקשורת לעשות כותרות. אין מקומם של אנשים כמו אלעזר בציונות הדתית".

"ישנם אנשים חילונים אשר מכבדים את הרבנים הרבה יותר, אך אלעזר בשטתיות נוהג לתקוף את הרבנים והממסד הרבני. ח"כ שטרן אפילו לא טרח ברוב רשעותו לברר את האמת כי נוח לו לתקוף את הרב ברשעות. אדם כמוהו אינו ראוי להיות חבר כנסת ובטח לא מנהיג בעם ישראל".

רב הישוב שבי שומרון דורש מח"כ שטרן התנצלות על דבריו נגד הרב ליאור, "עם קצת דרך ארץ, אם הוא קצת בן אדם, מן הראוי שיעמוד מלא קומתו ויתנצל בפני פוסק הדור הגאון הרב דב ליאור שליט"א ולפסיקותיו. הציונות הדתית צריכה אנשים כמו הרב שפועלים למען עם ישראל מתוך אהבה, צניעות וענווה ולא פופליסטים כח"כ אלעזר שטרן המחפש כותרות. לנו מזמן כבר נמאס מהתבטאויותיו הרבות כלפי רבנים ולומדי התורה".

ח"כ שטרן אמר היום בנאום במליאת הכנסת כי במוצאי שבת האחרונה,  אמר הרב ליאור במהלך דרשה בבית כנסת בקריית ארבע כי, "אתיופים אינם יהודים". שטרן הוסיף כי לאחר שאחד הנוכחים התרעם על דבריו אמר לו הרב ליאור, "אבוי לך אם הבן שלך יתחתן עם אתיופית, היא לא יהודייה".

"האם לא צריך להגיד די, נמאס לנו, הוא לא הרב שלנו? מדינת ישראל לא יכולה להמשיך ולשלם לו כסף, יש גבולות למה אנחנו מוכנים לסבול", תקף שטרן את הרב.

נוכחים בשיעור סיפרו לערוץ 7 כי הרב ליאור העביר שיעור בנושא הגיור ותוך כדי השיעור עלתה הסוגיה של גיור האתיופים בה הסביר הרב ליאור כי יש לגייר את האתיופים ב'גיור לחומרא' - זאת על פי פסק הרבנות הראשית, "בודאי שהרב לא קרא לעבר אחד הנוכחים כי אבוי לו אם בנו יתחתן עם אתיופית".