פנייה לנתניהו: אל תשחרר רוצחים

סגן השר אופיר אקוניס מצטרף לשרים המתנגדים לשחרר מחבלים רוצחים. הפגנה בתל אביב מול בתיהם של לבנת ושלום.

ניר הר זהב , כ"ב בחשון תשע"ד

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90
סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח"כ אופיר אקוניס, התייחס הערב (מוצאי שבת) לשחרור המחבלים הרוצחים הצפוי בשבוע הקרוב.
 
"שחרור מחבלים הוא צעד לא מוסרי, לא בטחוני ולא מקדם שלום. מאז השחרור הקודם אירועי הטרור רק התגברו". אקוניס הוסיף כי הקישור שנעשה בין שחרור המחבלים לבנייה ביהודה ושומרון הוא קישור מוזר שאינו במקום, "צריך להמשיך לבנות ולפתח בכל מקום מבלי שום קשר לשחרור מרצחים".

צוות השרים המיוחד לשחרור האסירים בראשות נתניהו צפוי להתכנס מחר או מחרתיים כדי לקבוע סופית את זהות המשוחררים. "מדובר ברוצחים מתועבים וארכי־מחבלים", אמרו גורמים המעורבים בעניין.
 
בתוך כך, מפלגת הבית היהודי תביא מחר, למורת רוחה של לבני, הצעת חוק שמטרתה למנוע שחרור של מחבלים מהכלא הישראלי. "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר", אמרו בבית היהודי, "עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה".

עשרות התכנסו הערב מול בית השרה לימור לבנת (החברה בועדת השרים לחקיקה) ומול ביתו של השר סילבן שלום. המפגינים דרשו מהם לתמוך בחוק נגד שחרור מחבלים ולפעול לעצירת שחרור הרוצחים במסגרת המו"מ.

המפגינים, חברי תנועת ישראל שלי ופורום המשפחות השכולות, צפו במסכי ענק בסרטים על המשפחות השכולות ועל יקיריהן שנרצחו ע"י אותם הרוצחים שעתידים להשתחרר כבר במהלך השבוע הקרוב.