נמשך העליהום על הבית היהודי

ח"כ עמרם מצנע המשיך היום את המתקפה החריפה נגד חברי הבית היהודי. אורבך למצנע: אתם משאית כיבוי משומשת לאזעקות שוא.

ישי קרוב , כ"ו בחשון תשע"ד

עמרם מצנע
עמרם מצנע
צילום: פלאש 90

ח"כ עמרם מצנע (התנועה) תקף בחריפות אחר הצהריים (רביעי) מעל דוכן הכנסת את חברי הבית היהודי תוך שהוא מנסה שוב לקשר בין היריקה על חבר הכנסת שטרן, לבית היהודי ולרצח יצחק רבין.

"זה התחיל ברסיס בישבן וממשיך מאז בתנופה אדירה", פתח מצנע את דבריו, "אחר כך שר הכלכלה הגיע להלוייה של החייל גל קובי כנציג הממשלה ובניצול ציני הטיף מעל הקבר, בעודו מבקש ללבות שנאה ורמז על הקשר בין מותו של גל קובי לשחרור אסירים".

מצנע אמר כי גם יו"ר סיעת הבית היהודי, איילת שקד, הודיעה כי מפלגתה תפעל להביא לחקיקה שתסנדל את הממשלה מיכולת לקבל החלטות עתידיות, "מנהיגי הבית היהודית מסרבים לקבל החלטות הממשלה ואם כך מוצע להם לשקול מחדש את עצם היותה בה".

"אתם צריכים להפסיק לגנות ולעשות כל מה שביכולתכם למנוע רוחות רעות המנשבות במה שאח"כ מכונה אקלים כבר היינו שם באקלים הזה", אמר מצנע ברומזו לתקופת רצח רבין.

מצנע המשיך ותקף, "ההצהרות שכוונו השבוע לציפי לבני חצו את הגבול. כבר למדנו על בשרינו ועלינו לזכור שישנם מספיק קיצונים המפרשים את הדברים כקריאה לפעולה. יש הרואים עצמם כמשיחיים יש הרבה כאלה שמכנים אותם בדיעבד עשבים שוטים וכשזה קורה ולמדנו זה קורה מעט מדי ומאוחר מדי".

מצנע שב והזכיר את הצעיר שירק בפני אלעזר שטרן בעקבות ההתקפות החריפות של שטרן נגד הרב דב ליאור, "שידוע בהטפותיו מעוררות החלחלה", אמר מצנע, "שכחתם באיזה מדגרה גדלו הקיצוניים".

במהלך דבריו הבוטים של מצנע יצאו חברי סיעת הבית היהודי ממליאת הכנסת.

לאחר שחזרו למליאה עלתה ח"כ שקד לדוכן ואמרה כי להגיש הצעת חוק לועדת השרים, "זו דמוקרטיה ולא הסתה". היא הזכירה כי אתמול נעצר אדם החשוד כי התכוון לרצוח את השר נפתלי בנט, "עשינו מזה הון פוליטי או חגיגה? מי שירק על שטרן זה בזוי וזה היה לפני שהיה את הסיפור עם ציפי לבני. אתה כבר שלושה ימים מחבר בין הדברים כאשר אין קשר ביניהם".

ח"כ אורבך התייחס אף הוא לדברי מצנע ואמר, "אתם משאית כיבוי משומשת לאזעקות שוא. אם אין לכם מה למכור אתם מוכרים אזעקות שוא והפחדה. כל דבר אתם הופכים להסתה, אתם עושים מזה רצח רבין 2".