8 עובדי "בזק" חלו בסרטן תוך שנתיים וחצי

מדובר בשמונה עובדים של החברה בבניין עזריאלי בתל אביב. השמונה אובחנו כחולי סרטן בלוטת התריס.

ניר הר זהב , כ"ו בחשון תשע"ד

מגדלי עזריאלי בתל אביב
מגדלי עזריאלי בתל אביב
צילום: פלאש 90

שמונה מעובדי חברת "בזק", שעובדים באותה הקומה בבניין עזריאלי בתל אביב, חלו בסרטן בלוטת התריס בשנתיים וחצי האחרונות.

בעקבות הממצא המדאיג מינתה חברת "בזק" מומחה לסיכונים בתחום הבריאות, ד"ר אודי פרישמן, שנדרש לבדוק את החולים ולמצוא האם יש קשר ביניהם. מבדיקתו עלה כי אין קשר בין שמונת המקרים.

סרטן בלוטת התריס הינו גידול בבלוטת התריס - בלוטה קטנה, הממוקמת בחלק הקדמי של הצוואר, מתחת לפיקת הגרון. בדומה לסוגי סרטן אחרים, הגורמים לסרטן בלוטת התריס אינם ידועים. ישנם מקרים בהם סרטן בלוטת התריס מקושר לחשיפה קודמת לקרינה רדיואקטיבית.

מ"בזק" נמסר בתגובה כי "לפני מספר חודשים הובא לידיעתנו מידע לגבי מספר מקרי תחלואה בסרטן בלוטת המגן בקרב עובדי בזק בבניין עזריאלי. בזק לקחה באופן הרציני והחמור ביותר אירוע זה והקצתה משאבים רבים לעניין תוך התייעצות עם גופים מומחים לנושא. בראש ובראשונה, היה חשוב לנו לוודא שאין כל סיכון מיידי לעובדים ולכן ביצענו מיד בדיקות קרינה מקיפות בבניין.

בדיקות הקרינה הרבות העלו מסקנה חד משמעית שאין כל קרינה חריגה בכל קומות משרדי בזק בבניין. דוח הבדיקה קבע כי העובדים שחלו מייצגים צבר אקראי של חולים ולא תחלואה על רקע השפעה סביבתית כלשהי".

מקניון עזריאלי נמסר בתגובה: "כפי שעולה מהבדיקה המעמיקה שערכה בזק, לא נמצא כל קשר בין מקרי התחלואה המצערים ומיקום המשרדים במגדלי עזריאלי".