גפני לבן דהן: לא סומך עליכם

חברי הכנסת החרדים ניצלו דיון בועדת הפנים בנושא איחוד מועצות דתיות למתקפה על סגן שר הדתות, אשר מצידו לא נותר חייב.

חזקי ברוך , ב' בכסלו תשע"ד

לא סומך. גפני
לא סומך. גפני
חזקי עזרא

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה אתמול (רביעי) ברפורמת המועצות הדתיות שמוביל סגן השר לשירותי דת, ח"כ הרב אלי בן דהן.

בן דהן אמר בדיון, כי במסגרת הרפורמה יאוחדו מועצות דתיות לאחר שאוחדו הרשויות שלהן. כמו כן, אמר כי מועצות דתיות קטנות שאינן מצדיקות את קיומן, ייסגרו. כמו כן אמר כי במקומות קרובים שבהם אין הצדקה למועצה דתית בכל רשות, המועצות יאוחדו.

בן דהן ציין, כי סיכם עם משרד האוצר שכל כסף שייחסך יועבר לשיפור שירותי הדת. כך יתקבל סל שירותים רחב יותר. עוד אמר סגן השר כי בקרוב ל- 50% מהמועצות הדתיות יש יו"ר שממונה באופן מקצועי וזה ייבחר על ידי ועדת איתור.

חברי הכנסת החרדים יעקב אשר ומשה גפני ניצלו את הדיון על מנת לתקוף את בן דהן בעקבות חוק צוהר וחוקים נוספים. בן דהן קרא לעבר גפני בתגובה "רק ל'שארית ישראל' מותר לפתוח אזורי רישום". 

ח"כ דוד אזולאי טען כי סגירת מועצות דתיות קטנות תפגע באזרחים שדווקא זקוקים לשירותי הדת. עוד אמר כי הוא היה מצפה מסגן השר להילחם על סל ראוי לשירותי הדת ועל שכר הרבנים בהתיישבות במקום להתמקד בסגירת מועצות דתיות.

ח"כ תמר זנדברג אמרה כי נראה לה ש"כל הדיון הוא דיון פנים אורתודוקסי על הג'ובים".

מנכ"ל ארגון המועצות האזוריות, ישראל נדיבי, אמר כי ההצעה לאיחוד מועצות דתיות של מועצות אזוריות טובה.

בתום הדיון, אמרה ח"כ מירי רגב כי הדיון עוסק בסופו של דבר בסל שירותי הדת. היא ביקשה מסגן השר כי לקראת הדיון הבא יגיעו יותר נציגי מועצות דתיות וכי יוצג בפירוט סל שירותי הדת. עוד אמרה כי יתקיימו גם דיונים על תחומי הגיור והשמיטה.