בכיר פת"ח: לא ציפינו שישראל תשחרר רוצחים

במהלך אירועי קבלת הפנים למחבלים המשוחררים אמר בכיר פת"ח עבאס זכי: "אבו מאזן ידע בחזונו להביס את האויבים".

יוני קמפינסקי , ג' בכסלו תשע"ד

בכיר פת"ח מקבל את פני המחבלים
בכיר פת"ח מקבל את פני המחבלים
PMW


באדיבות "מבט לתקשורת פלסטינית" (PMW)

ארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" מפרסם תיעוד וידאו בו נראה בכיר פת"ח, עבאס זכי, לועג לישראל על שחרור רוצחים שנידונו למאסרי עולם.

"כמה עצום ונפלא מה שעשיתם", אמר זכי בטקס קבלת הפנים למחבלים המשוחררים, "הו הגיבורים השבים מהשבי... כמה עצום מה שעשה הנשיא אבו מאזן, שבחזונו ידע היטב כיצד להביס את האויבים... אף אחד לא ציפה מישראל [לשחרר אותם] לאחר שדנה אותם למאסר עולם, והחליטה שהם ילכו מהכלא לקבר. הם הפכו לאותות הצטיינות על חזה העם הזה".

"אנו אומרים לישראל", המשיך זכי, "מותו בזעמכם. לכו לבתי קברות וקראו על מתיכם את מה שאתם יכולים לקרוא. הנה אלה [שישראל קוראת להם] 'עם דם על הידיים', הנה הם בין בני עמם - לוחמים, אבירים, בני חורין".

אנשי "מבט לתקשורת פלסטינית" מציינים כי זיאד ר'נימאת ומוסטפא ר'נימאת, שנראים בסרטון, נידונו למאסרי עולם על שרצחו ביריות שני מטיילים ישראלים ביער משואה, מאיר בן יאיר ומיכל כהן, ב-27 ביוני 1985. נאג'ח מוקביל, שגם הוא התקבל ע"י עבאס זכי, נידון ל-38 שנות מאסר על חלקו בדקירה וברצח של מעסיקו, יעקב שלום, ב-20 במאי 1990.

השלושה שוחררו באוקטובר 2013, כחלק מ-104 אסירים פלסטינים שישראל החליטה לשחרר, כהיענות לתנאי מוקדם שהציבה הרש"פ לחידוש המו"מ לשלום.