הישג ל'צביה': 2 מ-14 סרטי גמר היצירה הצעירה

מתוך 14 סרטים שעלו לגמר התחרות יצירה צעירה בחינוך הדתי, עלו 2 בתי ספר מרשת צביה לגמר.

שמעון כהן , ג' בכסלו תשע"ד

בנות אולפנא
בנות אולפנא
צילום: פלאש 90
שני סרטים אותן כתבו וביימו בוגרות רשת אולפנות צביה, עלו לשלב הגמר בתחרות היצירה הצעירה בחינוך הדתי: אולפנת צביה רחובות – עלתה לגמר עם הסרט 'מיתר של אבא', ואילו אולפנת צביה שדות-נגב העפילה עם הסרט 'אמא'.

התחרות מתקיימת ביוזמת מינהל החינוך הדתי (חמ"ד) במשרד החינוך, בוחנת עשרות סרטים ממגוון בתי ספר ומגמות קולנוע ברחבי הארץ. מבין כלל הסרטים שהגיעו אל הועדה - נבחרו 14 סרטים שעלו לגמר, מתוכן כאמור שני סרטים שהופקו ונכתבו על ידי בוגרות רשת האולפנה צביה.

'אמא' – שם קצר אך ממצה לסרט דוקומנטרי מרגש ועוצמתי, שכבר העפיל לשלב הגמר המכובד; זאת למרות שאולפנת שדות-נגב הגיעה זו השנה הראשונה לשלב הפקת סרטי בוגרות במסגרת המגמה.

את הסרט כתבה אחת מבוגרות מגמת הקולנוע, אשר יחד עם שתי חברותיה לפרוייקט, תיארה את סיפורה האישי של חיים בצל אמא שחוותה דיכאון קשה לאחר לידה. הסרט מגולל את הסיפור הכאוב והעדין מנקודת מבטה של הנערה, אשר מתארת דרך המצלמה את הקושי והמורכבות שעברו עליה במהלך 18 שנותיה.

"אנו גאים על בחירתו של סרט אותו הפיקו בנות המגמה המסיימות את המחזור הראשון במגמת הקולנוע" – אומר הרב רוני קליינוולד, ראש האולפנה. "יחד עם מורת המגמה הגב' אחינועם נחום והמורה המעשית הגב' גלי לקס, הוציאו בנות המגמה סרטים למופת. מתוכן בחרנו שני סרטים ששוגרו לתחרות, ולשמחתנו הסרט 'אמא' אכן עלה לשלב הגמר".

הסרט 'מיתר של אבא' מלווה את סיפורה האמיתי והמרגש של מיתר בת 18 הלומדת בכיתה י"ב בצביה רחובות. אביה חולה כבר שלוש שנים וחצי באי-ספיקת כליות סופנית. אהוד, אבא של מיתר, הפך מאדם בריא, חזק וספונטני, לאדם העובר טיפול דיאליזה שלוש פעמים בשבוע. עם השנים, התקווה של אהוד הולכת ופוחתת, מה שגורם למיתר לחשוב ברצינות על האפשרות לתרום בעצמה כליה לאבא שלה. היא מתמודדת עם השאלות והחשש דרך הסרט, שבסופו תקוה לרפואה וישועה.

כל 14 הסרטים שעלו לשלב הגמר יוקרנו בסינמטקים בירושלים ובתל אביב לפני תלמידי מגמות התקשורת והקולנוע. שלב הגמר ייערך ביום

חמישי, א' בשבט תשע"ד (2/1/14) בסינמטק בירושלים, שם יוכרזו הסרטים הזוכים.

כבכל שנה גם ערוץ 7 נותן פרס לאחד הסרטים. הפרס הוא על שם אדיר זיק ז"ל. הסרטים שעלו לגמר יעלו כאן בערוץ 7 והגולשים יוכלו לצפות, להתרשם, להצביע ולדרג.

אמא:

מיתר של אבא: