האופרה המקורית בעברית "אליסה בארץ הפלאות"

האופרה הישראלית תעלה את האופרה המקורית "אליסה בארץ הפלאות" בהפקה בימתית מלאה לכל המשפחה.

קובי פינקלר , ג' בכסלו תשע"ד

אליסה בארץ הפלאות
אליסה בארץ הפלאות
אייל לנדסמן

האופרה הישראלית תעלה את האופרה המקורית "אליסה בארץ הפלאות" בהפקה בימתית מלאה לכל המשפחה בבימויו  של משה קפטן. ההפקה חוזרת לבמה לאחר שלפני שנתיים הועלתה בבכורה וזכתה לביקורות נלהבות בקרב הקהל והמבקרים.

הפקה מקורית זו של האופרה הישראלית על הבמה הגדולה, בבימוי, תפאורה ועיצוב מלאים- היא חלק מהפעילות רבת השנים להנחלת אופרה בקרב ילדים וכל המשפחה. מתאים לגילאי חמש ומעלה.

על עבודתו זו אומר הבמאי משה קפטן:"השאיפה היתה להפוך את היצירה הבימתית לכזו שתוכל לקרב את הילדים והוריהם אל הז'אנר האופראי. גם באמצעות דרמטולוגיה כדי שהסיפור יהיה נגיש וברור לילדים וגם באמצעים הטכנולוגיים והויזואליים שהילדים מכירים כמו שילוב קטעי אנימציה, אפקטים, הפתעות ועיצוב במה ותלבושות מרהיבות".

ומוסיף דוד זבה "ככל שקראתי על 'אליסה בארץ הפלאות' ראיתי עד כמה הנפילה של אליסה למחילת הארנב היא נפילה לעומק. אמנם העלילה מתרחשת באוקספורד אך בהחלט הכנסנו קריצה לביאליק וכותבים ישראלים אחרים שהילדים והוריהם מכירים"

 האופרה לוקחת את הילדים למסע הקסום של אליסה הנופלת לבטן האדמה ומגלה שלל דמויות ססגוניות ובהן הארנב הלבן, הכובען המטורף, הזחל, חתול צ'שייר וכמובן מלכת הלבבות השואפת לערוף את הראש של כל מי שמרגיז אותה.

את הדמויות האהובות והמוכרות של הסיפור יגלמו וישירו בעברית סולני האופרה הישראלית. האופרה מלווה באנסמבל כלי של נגני תזמורת סימפונט רעננה ובפסנתר בניצוחו של דוד זבה, המלחין וכותב הליברית.

"אליסה בארץ הפלאות" תועלה בימים ב' ו- ג' , ה- 18 ו-19 בנובמבר 2013  בשעה 17:00, בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בת"א.