ההרשמה ל'סיירות התקשורת' בתנועות הנוער נפתחה

אוהבים לכתוב? בבני עקיבא ההרשמה ל'סיירת תקשורת' כבר בעיצומה, ובאריאל יזמו יום עיון והכשרה לכתבים צעירים.

איתמר אברהמי , ט' בכסלו תשע"ד

עיתונים חרדיים
עיתונים חרדיים
פלאש 90
"הטובים לתקשורת", קרא ח"כ אורי אורבך במאמר שפורסם בכתב העת "נקודה", בפרפראזה על הביטוי המפורסם "הטובים לטיס" של חיל האוויר (משפט שהיה שגור בפיו של עזר ויצמן ז"ל).
אורבך כתב שעל הצעירים הדתיים  להפסיק להתמקד בשירות בסיירות ובגדודים, ולבחור גם בשירות בגלי צה"ל ובבמחנה, כדי להיכנס להשפיע בתקשורת, שעד אז קולו של הציבור הדתי לאומי כמעט ונעדר ממנה. זה היה לפני למעלה מעשרים שנה, והנה, בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמה הולכת וגדלה של דתיים שמוצאים את מקומם בתקשורת.

גם תנועות הנוער הצטרפו לתהליך המבורך, ומזה כמה שנים שהן פועלות ברמה החינוכית ולפעמים גם המעשית, כדי להכשיר צעירים להשתלב בתחום התקשורת.

בבני עקיבא כבר כמה שנים קיימת "סיירת תקשורת". ב"סיירת" חברים כעשרים בני נוער בכיתות י'-י"ב, והם מקבלים הכשרה בתחומים שונים הקשורים לעולם התקשורת, ביניהם כתיבה, עריכה וצילום. ההרשמה לימי המיון של שנת תשע"ד נפתחה, ואם אתם בעניין, זה הזמן (המיונים מתקיימים בחודש הקרוב).

תנועת אריאל מקיימת ימי עיון והכשרה בנושאי תקשורת כבר כעשר שנים, וגם השנה ייערך יום הכשרה לכתבים צעירים, בנר ראשון של חנוכה. ביום העיון יעבירו סדנאות עיתונאים מקצועיים העובדים בכלי תקשורת שונים, בין השאר בנושאים של אתיקה עיתונאית, כיצד לבנות כתבה, ועוד.

מנהלת אתר האינטרנט בתנועת אריאל ויוזמת יום העיון, אפרת ליבי, אומרת כי מאחורי היוזמה עומדת מחשבה ש"כתיבה זה משהו שצריך להשקיע בו, לטפח אותו, ויותר מכך כאשר אדם מתרגל לכתוב הוא הופך לאדם מתעניין, שאכפת לו מהחברה, וממילא הופך להיות אדם טוב יותר ומשפיע יותר על החברה“.

מזכ"ל תנועת אריאל, יוסי ורדי, מסביר כי "הקורס נפתח כי עם ישראל חשוב לנו. כאשר היום ערוץ נוסף להשפיע בעם ישראל הוא על ידי כך שנביע את הדעות שלנו“.