"רפיון, חולשה וחוסר אנושיות"

ראש עיריית מעלה אדומים שובר שתיקה ממושכת וקורא בראיון לערוץ 7 לראש הממשלה לחזור בו, "שר הבינוי והשיכון לא טעה".

בני טוקר , י"א בכסלו תשע"ד

בני כשריאל
בני כשריאל
הלל מאיר

 טוען....

ראש עירית מעלה אדומים בני כשריאל, קורא לראש הממשלה לחזור בו מההחלטה להפסיק את הליכי התכנון ב-E1.

"מעולם לא הקפיאו הליכי תכנון לקרקעות, זה תכנון מוניציפאלי גרידא, תהליך די ארוך שנמשך  בין שלוש לחמש שנים. לראש הממשלה יש סמכות בכל מה שקשור לשיווק קרקעות לקבלנים, אבל פה מדובר על תכנון בלבד הליך מאוד ראשוני, הקפאת התכנון מתקבלת כרפיון וחולשה".

לדבריו יש כאן הפרת הבטחה ברורה של ראש הממשלה, שהצהיר בעקבות הפנייה של הפלשתינים להכרה באו"ם על צעדי ענישה ועל בנייה ב E 1.

"עד היום מעולם לא עצרו תכנוני בנייה, אלא שיווקי קרקעות, אנחנו אפילו לא קרובים לשיווק. בעיר מעלה אדומים יש גידול טבעי של 700 נפש בכל שנה, לצערי היום ילדים שגדלים במעלה אדומים ורוצים להקים את ביתם, צריכים לעזוב את העיר. גם לפלשתינים ברמאללה ובחברון לא פוגעים בצורה שכזאת על אחת כמה וכמה במשהו שראש הממשלה הבטיח".

כשריאל טוען כי שר הבינוי והשיכון לא טעה כשהודיע על המכרזים לתכנון, "אלה הליכים שנעשים  בכל יום במשרד השיכון, אף פעם לא יהיה עיתוי נכון, אם אנחנו כל הזמן נצמדים למה שהאמריקאים יגידו לעולם לא יהיה עיתוי נכון. הממשלה צריכה להיות מספיק חזקה בפרט בכל מה שנוגע לבנייה בגושים".

לדבריו כאיש ליכוד הוא יילחם כדי לשנות את רוע הגזירה, "הממשלה לא פועלת לפי מצע הליכוד ולמעשה היום מקפיאים בנייה בגושים. ממשלות ישראל, כולל ממשלת רבין, לבני, שרון ונתניהו אמרו לנו תמיד שאין הקפאה, מבשרת אדומים היא חלק אינטגראלי מהשטח המוניציפאלי של מעלה אדומים. לא נוכל לסבול יותר את המשך ההתעללות בזוגות הצעירים שרוצים לגור במעלה אדומים, זה לא אנושי. אני מדבר עם ראש הממשלה כמעט בכל שבוע והוא יודע את דעתי".