פרקליט המדינה הבא – היום ההכרעה

ועדת האיתור תגיש היום לראש הממשלה את שמו של מועמדה לכהונת פרקליט המדינה הבא. המועמדים המובילים: עורכי הדין למברגר וניצן.

שמעון כהן , ט"ו בכסלו תשע"ד

מי יחליף אותו? לדור עם ויינשטיין
מי יחליף אותו? לדור עם ויינשטיין
פלאש 90

ועדת האיתור בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה תגיש היום לממשלה את המועמד אותו מצאה כראוי ביותר לכהונת פרקליט המדינה הבא.

הוועדה תגיש את שמו של מועמד אחד מתוך ארבעה. זאת על אף עמדתו הראשונית של ראש הממשלה שהיה מעוניין לקבל מוועדת האיתור לפחות שני שמות של מועמדים ראויים ולהותיר את ההחלטה הסופית בידי הממשלה.

בשבוע שעבר קיימה ועדת האיתור ראיונות לארבעת המועמדים: המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עורך הדין שי ניצן, השופט המחוזי בירושלים צבי סגל, עו"ד שוקי למברגר והשופט מחוזי בתל אביב אבי זמיר.

נזכיר כי סביב שני המועמדים המובילים, עורכי הדין למברגר וניצן, מתעורר פולמוס ציבורי נרחב. משפטנים הביעו התנגדות למועמדותו של ניצן בגלל האופן בו התפרשה פעילותו המשפטית בשנים האחרונות כאויבה של ההתיישבות ביהודה ושומרון. משפטנים הסבירו כי מינויו לתפקיד יפגע קשות באמון לו זקוקה כעת המערכת המשפטית מהציבור הישראלי.

גם סביב עורך הדין למברגר התעוררו התנגדויות זאת עקב חשד לניגוד עניינים לכאורה של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, שלמברגר היה האיש האחראי על סגירת תיק העובדת הזרה בביתו של ויינשטיין. במשרד המשפטים הסבירו כי ויינשטיין יוכל לעמוד בראש הוועדה ואין בכך ניגוד עניינים שכן למברגר לא גרם לסגירת התיק אלא רק פיקח על העבודה המשפטית שהובילה בסופו של יום לסגירת התיק.