"שירת הים" - אולפנה חדשה למוסיקה ומחול

האולפנה החדשה, אותה יוביל הרב מוטי הרשקופ ראש ישיבת "כינור דוד" שבעטרת, תקום בישוב נווה צוף שבבנימין.

ידידיה בן אור , י"ח בכסלו תשע"ד

חינוך למוסיקה. שירת הים
חינוך למוסיקה. שירת הים
יח"צ

את ישיבת בני עקיבא המוזיקלית 'כינור דוד' כולם כבר מכירים. מוסד ישיבתי שמשלב מצוינות מוסיקלית בתוכנית הלימודים - מוסיקה היא המגמה היחידה.

לא לחינם נבחרה הישיבה לאחד מעשרת המוסדות הטובים בישראל ובוגריה המוכשרים נותנים את פירותיהם בתעשיית המוזיקה היהודית המתפתחת.

עכשיו מבקשים במרכז ישיבות בני עקיבא להקים מסגרת דומה גם לבנות. לשם כך גויס הרב מוטי הרשקופ המנהל מזה כעשור את יב"ע 'כינור דוד',  ואיתו אנשי מקצוע העוסקים בחינוך לאומנות מזה שנים ובהצלחה רבה ומוכחת.

אחת מהם היא אלישבע רזווג שהקימה בתי ספר למחול לציבור הדתי והיא תרכז את מגמת המחול באולפנה. אולפנת בני עקיבא "שירת הים", תוקם בישוב נווה צוף שבבנימין והיא מיועדת לבנות בכיתות ט' עד י"ב במסגרת פנימייתית.  

בחזון האולפנה נאמר, כי "אולפנת בני עקיבא 'שירת הים' תהיה מקום תורני משפחתי ואוהב המביאה את תלמידותיה לגובה רב במוסיקה ומחול במקצועיות, בערכיות ובהעצמה אישית".

עוד נאמר בחזון האולפנה, כי "אנו מאמינים ויודעים כי אצל אנשים בעלי נטייה וכשרון ליצירה אמנותית קיים דחף אדיר והשתוקקות ליצור ולהוציא מן ההעלם אל הגלוי את כוח היצירה שבתוכם כפי שכתב הרב קוק באורות הקודש: 'אי אפשר לעצור את היצירה ממי שנשמתו יוצרת בטבעה'. הדבר מהווה עבורם נדבך קריטי בפיתוח האישיות ותורם משמעותית לחיי הרוח עבור החברה שמסביבם. אנו רואים בשנות התיכון שנים משמעותיות בהם מתרחשת התפתחות קונטיבית ובניית הזהות האישית מתוך תם נעורים ורצון עז להבעה ולביטוי. אנו מאמינים ויודעים שניתן לייצר מודל משלב של מוסד המקנה ערכים השכלה ופיתוח והעצמה בתחום היצירה".


לרשימת כל האולפנות לבנות