אלפי פועלים סינים ב- 2014?

שר השיכון, אורי אריאל, אשר נפגש עם שגרירת סין, מקווה שההסכם יחתם בראשית 2014, דבר שיאפשר את הוזלת מחירי הדיור.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ד

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, קיים פגישה עם שגרירת סין בישראל ג'או יאנפינגמטרה, במטרה לקדם הבאת פועלים סיניים לענף הבניה בישראל.

בפגישה השתתפו נציגי משרד השיכון ומשרד החוץ, ובה דנו השניים בדרכים לפתור את הבעיות העומדות על הפרק, המונעות הבאת אלפי פועלים סינים לעבודה בענף הבניה בישראל.

השר אריאל ביקש מהשגרירה ג'או לפעול לזירוז הטיפול בבקשה הישראלית להבאת הפועלים שהוגשה לממשלת סין כבר לפני חמישה חודשים. השר אריאל הוסיף עוד ואמר כי לאור ניסיון העבר המוצלח של מדינת ישראל עם פועלים סינים אין סיבה שהנושא לא יקודם במהירות האפשרית.

השגרירה ג'או ציינה כי מדיניות ממשלת ישראל הובילה במשך העשור האחרון לירידה מתמשכת וחדה במספר המועסקים הסינים, וכי הצעה סינית להוספת פועלים בשנת 2007 לא נענתה בחיוב.

עם זאת ציינה השגרירה כי סין רואה בחיוב את הפניה החדשה וכי הם מוכנים לשתף פעולה ובוחנים את ההצעה הישראלית אך על ישראל לנקוט עמדה גמישה יותר בהסכם. השגרירה הוסיפה וסיפרה כי קיבלה גם פניות ישירות מחברות קבלניות בישראל לקידום ההסכם.

נספח השגרירות לסחר, דיאן צ'ונגבו העריך בישיבה כי בראשית שנת 2014 ניתן יהיה ככל הנראה לחתום על הסכם שיאפשר את הבאת אלפי הפועלים הסינים, כאשר עד סוף דצמבר תועבר תגובת הסינים והערותיהם על ההצעה הישראלית.

שר השיכון אורי אריאל סיכם את הפגישה בסיפוק ואמר, כי "הידידות האמיצה בין המדינות נמשכת מעל עשרים שנה. אני מברך על שיתוף הפעולה שנרקם בין המדינות ובטוח ששיתוף הפעולה ילך ויגדל. הבאת הפועלים הסינים היא הכרחית להורדת מחירי הדיור. שמחתי לראות כי ישנה נכונות גם בצד הסיני. הסכם על הבאת אלפי פועלים סינים אפשרי כבר בתחילת 2014 ואני מקווה שכך אכן יקרה".