נחי אייל בירכא: "הדרוזים - שותפים אמיתיים"

מנכ"ל "האיחוד הלאומי" ביקר בכפר ירכא שבגליל וקרא להחזיר את הכבוד למקצועות הטכנולוגיה. "כדאי ללמוד מהמגזר הלא יהודי".

עדו בן פורת , י"ח בכסלו תשע"ד

נחי אייל
נחי אייל
יובל מורגנשטרן

מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, נחי אייל, ביקר היום (חמישי) בכפר ירכא שבגליל במסגרת סיור בצפון הארץ. בין היתר ביקר אייל במועצה המקומית בבנימינה שם נפגש עם ראש המועצה הנבחר, פינקי זוארץ ובעיריית עפולה שם נפגש עם ראש העיר הנבחר, עו"ד איציק מירון.

במסגרת ביקורו בירכא סייר אייל במפעל לשבבים טכנולוגיים מהגדולים באזור הגליל, המעסיק עשרות עובדים ועובדות. בפגישה שנערכה בינו לבין בעלי המפעל, ג'וני עאווידה, אמר אייל כי "המפעל המצוין הזה המעסיק עשרות עובדים ומתמחה בשבבים טכנלוגיים שותף לקדמת הדרך הטכנולוגית של מדינת ישראל. אני מאחל לכם הצלחה רבה".

לאחר הביקור במפעל סייר אייל גם בתיכון הטכנולוגי "עתיד" בכפר, התיכון הגדול ביותר בארץ השייך לרשת "עתיד". בסיור שנערך יחד עם מנהל התיכון לואי מרזוק, הוצגו הסדנאות השונות בהם לומדים התלמידים ובהם הם מתמקצעים במקצועות השונים.

במסגרת הסיור בתיכון אמר אייל כי "נוכח החוסר העצום באנשי טכנולוגיה בתעשייה, כדאי ללמוד מהמגזר הלא יהודי ולטפח חזרה את הגאווה באנשי המקצוע הטכנולוגיים. מדינת ישראל ומפעליה זקוקים לכוחות מקצועיים אלו וישנם לא מעט תלמידים שיכולים ללמוד אותם ולרכוש מקצוע לחיים. יש להחזיר את הכבוד למקצועות אלו שהמשק הישראלי כל כך צמא להם".

זהו לא המפגש הראשון בין אייל לבין נציגי העדה הדרוזית. בין הנציגים הדרוזיים ובין מנכ"ל "האיחוד הלאומי", כמו  גם עם יו"ר המפלגה, השר אורי אריאל, קיימת קירבה ויחסים טובים שבאים לידי ביטוי בתחומים רבים. "אני מעריך עד מאוד את העדה הדרוזית", אמר אייל, "הם שותפים אמיתיים במדינת ישראל ותורמים בכל המסגרות, הן הצבאיות והן במעגל התעסוקה הישראלי".טוען....