המנהל האזרחי קידם אישור 800 יח"ד ביו"ש

במרבית המקרים מדובר בקידום התכניות בצנרת ולא באישור סופי. בחלק אחר של המקרים מדובר ב"הלבנה" של בניה קיימת.

נתנאל כ"ץ , כ"ב בכסלו תשע"ד

המנהל האזרחי
המנהל האזרחי
ערוץ 7

"מועצת התכנון העליונה", מוסד התכנון המרכזי ביהודה ושומרון, דן לאחרונה בשורת תכניות בניה ברחבי יו"ש, ואישר את קידומן.

על פי הדיווח ב"הארץ", שתי תוכניות אושרו למתן תוקף ולאחר הכנסת תיקונים מסוימים בהן הן יפורסמו למתן תוקף. לאחר מכן ניתן יהיה להנפיק אישורי בנייה.

מהתוכנית עולה כי בישוב נופי פרת הסמוך למעלה אדומים ייבנו 256 יחידות דיור חדשות, חלקן צמודות קרקע והשאר בבנייה רוויה. הישוב מוגדר כשכונת לוויין של העיר מעלה אדומים והוא מתוכנן להפוך לישוב גדול.

בישוב שילה אושרו למתן תוקף 30 יחידות דיור: 19 מתוכן הן הלבנה של בנייה לא חוקית קיימת של תנועת "אמנה" והיתר חדשות. בניית היחידות החדשות, עם זאת, מותנית באישור שר הביטחון גם לאחר אישור התוכנית.

כמו כן, הוחלט לפרסם להפקדה כמה תוכניות נוספות. זהו השלב שבו התוכנית מפורסמת לציבור ואפשר להגיש התנגדויות.

במסגרת תכניות אלו יזכה הישוב גבעת סלעית להיתרי בניה. על פי התוכנית יאושרו במקום 94 יחידות דיור על שטח של 168 דונם. המקום נוסד בצפון הבקעה בשנת 2001 ונקרא על שם סלעית שטרית שנרצחה בפיגוע ירי בכביש הבקעה. מבחינה רשמית נחשב המקום לשכונה של המושב מחולה.

בגבעת זאב הסמוכה לירושלים מצפון־מערב, אושרו להפקדה תוכניות לבניית 409 יחידות דיור חדשות. 381 מתוכן ייבנו על 170 דונם באגן האיילות, מתחם המיועד לציבור הדתי. בתוכנית אחרת יתווספו 28 יחידות דיור לשכונה קיימת ביישוב. בנוסף יוקמו אזור מסחרי ומבני ציבור שיכללו עוד 30 יחידות בגודל של 7,560 מטר מרובע.

בנוקדים שבמזרח גוש עציון הוחלט להכשיר 12 בתים. הכשרת שניים מהם מותנית בפתרון בעיית כביש הגישה אליהם.