"החלטת וינשטיין מעוררת חשד לנקיטת צד פוליטי"

דרעי: החלטת וינשטיין נגועה בפופוליזם זול; גפני: "אין ספק כי בויכוח בין מועמד חילוני לנציג חרדי, ויינשטיין יפעל לטובת החילונים".

חיים לב , כ"ד בכסלו תשע"ד

יהודה ויינשטיין
יהודה ויינשטיין
צילום: פלאש 90

בתגובה להגשת ערעורו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לבית המשפט המחוזי בירושלים על תוצאות הבחירות בבית שמש, טענו חברי הכנסת החרדיים כי מדובר בצעד פוליטי חסר תקדים.

ח"כ ליצמן (יהדות התורה) אמר כי "החלטת היועה"מ לממשלה בעד בחירות חוזרות בבית שמש תמוהה ביותר ומעוררת חשד לנקיטת צד פוליטי, בשל לחץ תקשורתי, בידי מי שאמור להיות ניטרלי ומקצועי, יש לכבד החלטת הרוב בעיר שהיא חוקית ודמוקרטית".

ח"כ משה גפני אמר כי "זהו היועץ המשפטי לממשלה הכי פוליטי שהיה אי פעם במדינת ישראל. זה הוכח פעמים רבות קודם וגם בנושא הזה. אין ספק כי בויכוח בין מועמד חילוני לנציג חרדי, ויינשטיין יפעל לטובת החילוני.

"אין ספק שאם זה היה הפוך הוא לא היה נוקט עמדה. מבחינה חוקית ומשפטית אין כל ביסוס לדבריו של ויינשטיין המסתמך על ספקולציה שעולה במוחו כדי להצדיק את פנייתו לבית המשפט ומתעלם מהשלכת הרוחב שתהיה להחלטתו זאת על כל מערכת הבחירות והדמוקרטיה בישראל.

הרב גפני הוסיף כי "אני מקווה שבית המשפט ידחה את פנייתו מהטעמים הפשוטים שאין כל ביסוס להגיגיו. במקום לעסוק בהבלים ראוי שיתפנה היועץ המשפטי לממשלה לענות לפניות הרבות שלנו על אפליית חרדים שהוא אפילו לא מוצא מקום להגיב עליהם פעם אחר פעם".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר כי "החלטת וינשטיין נגועה בפופוליזם זול ורצון לרצות את ההמון הקולני, ומגלה שוב כי הדמוקרטיה היא יסוד גמיש, שנועד לשרת רק את השבט הנכון, חבל שהיועץ מושפע מרעשי הרקע שעולים מגורמים אינטרסנטיים".