"אנטי ציונות בחסות המדינה"

ח''כ איילת שקד שיגרה מכתב חריף לראש העיר ת"א רון חולדאי, בו היא מותחת ביקורת על מימון פסטיבל סרטי נכבה שייפתח הערב בעיר.

חזקי ברוך , כ"ה בכסלו תשע"ד

הסכם רע. שקד
הסכם רע. שקד
JIM INNES

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח''כ איילת שקד, שיגרה מכתב חריף לראש העיר תל אביב, רון חולדאי, בו היא מותחת ביקורת על מימון הקרנת סרטי נכבה בפסטיבל '48 מ"מ' שייפתח הערב (חמישי) בעיר.

הפסטיבל הפרו-פלסטיני מתקיים ביוזמת עמותת "זוכרות" לציון 66 שנים לכ"ט בנובמבר - יום החלטת האו"ם על הקמת מדינת ישראל.

"כיצד יתכן כי עמותת 'זוכרות', אשר שמה לה למטרה ברורה לפעול כנגד המפעל הציוני, זכות השיבה וה'כיבוש' הישראלי מארגנת פסטיבל במדינת ישראל, ובמימון עיריית תל אביב?", כתבה שקד במכתבה לחולדאי. "כשאנו נותנים במה לקולות שנאה שכאלו, המנסים לחרב אותנו מבית, אין פלא שמגיעים קולות כאלו מבחוץ ומנסים לערער את יסודות קיומה של מדינת ישראל, מדינה יהודית ודמוקרטית".

בעמוד הפייסבוק שלה סיפרה יו"ר סיעת הבית היהודי, כי לאחר שנודע לה על פסטיבל סרטי הנכבה, ביקשה להבין מראש העיר חולדאי ומשרת התרבות לימור לבנת, "כיצד נותנים במה לעוולה שכזו ועוד במימון כספי הציבור?". 

"עמותת 'זוכרות'", טענת שקד, "שמה לה למטרה להוקיע את המפעל הציוני, והיא זו שמקיימת את האירוע הזה במטרה להחזיר את 'הפליטים' הפלסטינאים חזרה לתל אביב, חיפה ועכו. עמותה זו פועלת לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", כתבה שקד והדגישה כי ביקשה לבטל את "מופע האימים" שמעניק לגיטימציה, כלשונה, לתכנים אנטי ציוניים בחסות כספי המדינה".