'נילחם בכם עד שלא יהיה יהודי אחד בנגב'

תושב דימונה פגש במרכז עירו בדואי שרכבו עטוף שלטי התרסה בנוסח "עושים סוף לציונים" והבטיח מלחמה עד שלא יישאר יהודי אחד בנגב.

שמעון כהן , כ"ט בכסלו תשע"ד

בדואים בדואיות
בדואים בדואיות
צילום: פלאש 90

זהו סיפורו של אליאב תורג'מן, תושב דימונה, שחשב שמהומות הבדואים יכולות לעבור מעל ראשו וגילה שהן ממש, אבל ממש מתחת לאפו.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם תורג'מן שסיפר כי כמו כולם פתח גם הוא את כלי התקשורת במוצאי שבת והתוודע אל המהומות. "שמעתי על הפגנות יום הזעם וחשבתי גם אני שזה עבר לי מעל האוזניים. התעצבנתי אבל לא ייחסתי לכך חשיבות".

הדברים השתנו ביום שלמחרת, בשעה 16:00, כאשר יצא מהישיבה בה הוא לומד להדלקת נרות חנוכה בחיק משפחתו. סמוך לסניף קופת החולים הבחין ב"טנדר בדואי טיפוסי ועליו שלטים ודגלים ירוקים". לא את הכתוב בכל השלטים הבין תורג'מן אך בחלק מהשלטים הכיתוב היה בעברית: "עושים סוף לציונים" ו"די לאפרטהייד".

תורג'מן שאל את בעל הרכב מה זה ועל מה זה ובמענה השיב לו הבדואי "זה בגלל המדינה שלך, רוצים לגרש אותנו מהבית, אז אנחנו נלחמים". תורג'מן שאל למה הכוונה במילה 'נילחם' והמענה היה: "נילחם עד שלא יישאר יהודי אחד בנגב, הנגב זה הבית שלנו, אתם באתם פה לקחתם לנו אדמות, עכשיו רוצים לקחת הכול, אנחנו נעשה לכם פיצוצים".

לאחר לבטים יצר תורג'מן קשר עם השיטור העירוני והתלונן על האירוע. כעבור דקות אחדות הודיעו לו אנשי השיטור העירוני כי לא ניתן לעשות דבר מול בעל הרכב המתריס שכן הוא לא הגיע כדי להפגין אלא כדי לקחת את רעייתו לסניף קופת חולים הסמוך.

מסתבר שגם העובדה שהאיש מקבל את שירותיה של המדינה בסניף קופת החולים שבדימונה וגם העובדה שניתנת לו זכות המחאה במרכז עיר יהודית לא מונעת ממנו לקרוא לקץ הציונים ולמלחמה עד שלא יהיה יהודי אחד בנגב, כפי שציטט תורג'מן.