לראשונה:
המשטרה אישרה אירוע במבשרת אדומים

המשטרה אישרה לקיים אירוע הדלקת נר חנוכה במבשרת אדומים, האזור המכונה E-1. דניאלה וייס: "מפעילים לחץ לממש את הבטחתו של נתניהו".

אבי יוגב , א' בטבת תשע"ד

מממשים הבטחות נתניהו. מבשרת אדומים
מממשים הבטחות נתניהו. מבשרת אדומים
פלאש 90

גרעין מבשרת אדומים המונה 25 משפחות צפוי הערב לקיים הדלקת נר שמיני במבשרת אדומים, האזור המכונה E-1.

לדברי המארגנים האירוע אושר על ידי המשטרה וכוחות הביטחון וזוכה לתמיכתו של ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל. "פעולה זו היא אחת מתוך סדרת פעולות שעושים חבריי הגרעין בשטח כדי לקדם את ההתיישבות במקום עליה הכריז ראש הממשלה לפני שנה", אומרים שם. אל משפחות הגרעין יצטרפו תומכים מירושלים וממצפה יריחו

חברת הנהלת תנועת נחלה, דניאלה וייס: "הבנייה במעלה אדומים הנה הכרזה של ראש הממשלה אל מול הלחץ שמופעל על ממשלת ישראל להימנע מבנייה ב-E1". עוד הוסיפה: "הגרעין ותנועת נחלה מפעילים לחץ לממש את הבטחתו של נתניהו".

מארגנת האירוע וחברת מזכירות הגרעין, שרה קלנר כהן: "אנחנו שמחים שיש לנו את ההזדמנות לקיים אירוע מיוחד כזה בערב שחותם את חג חנוכה". עוד הדגישה: "אין בדעתנו להסתפק באירוע נקודתי. כבר עכשיו אנחנו נערכים לצעדת רבבה ממעלה אדומים למבשרת אדומים בסוף חודש שבט'. לא ננוח ולא נשקוט אשר יוקמו בתים במבשרת אדומים והמקום יתפתח כמו שהתפתחה מעלה אדומים".

לפני מספר ימים דווח כי בעוד נתניהו מקפיא את הבנייה במקום מנצלת הרשות הפלסטינית את העימות הפנימי בישראל ומשתלטת על השטח.

בתנועת "רגבים", שמפקחת עלהבנייה הלא חוקית הפלסטינית טענו כי הבנייה מתבצעת בעיקר בשבתות ובחגים, תוך ניצול היעדר פיקוח של המנהל האזרחי.