המנהיגים הנורבגים בכנסת
צפו: מבקשים סליחה מהעם היהודי

עשרות מנהיגים מנורבגיה קיימו היום בכנסת מפגן אהדה לישראל בו ביקשו סליחה על מדיניות ארצם כלפי היהודים מימי השואה ועד הסכם אוסלו.

חזקי ברוך , א' בטבת תשע"ד

מבקשים סליחה
מבקשים סליחה
חזקי עזרא

40 אנשי דת ומנהיגים נוצריים מנורבגיה הגיעו היום (רביעי) לכנסת, במטרה להביע התנצלות על מדיניות ממשלתם כלפי ישראל.

חברי המשלחת, המייצגים 21 ארגון נוצריים שונים, ניפגשו עם חברי השדולה הנוצרית בכנסת, חברי הכנסת גילה גמליאל והרב דב ליפמן, והציגו בפניהם הצהרה שבה הם תומכים בישראל, מביעים הסתייגות מהסכם אוסלו, שנחתם בבירת ארצם, וקובעים כי ההסכם "קורע את ארץ ישראל".

חברי המשלחת כוללים נציגים מכל רחבי נורבגיה, ועליהם נמנים גם נציגים לאפים (סאמים). את המשלחת ארגנה השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים.

יו"ר השגרירות הנוצרית הבינלאומית בנורבגיה, דאג אויבינד יוליוסן, אמר "אנחנו, מנהיגים נוצרים בנורבגיה, רוצים להתנצל ולבקש סליחה מהעם היהודי על יחסה של נורבגיה כלפיכם מתקופת השואה דרך הסכם אוסלו ועד היום הזה ".

מנכ"ל השדולה בכנסת לקידום היחסים עם הקהילות הנוצריות בעולם, ג'וש רינשטיין אמר בתום הביקור לערוץ 7, "המנהיגים הנוצרים מתנצלים על האנטישמיות ועל היסטוריה ועל הסכם אוסלו שהיה טעות והחרם שנורבגיה בעד . התהליך נכון ויש עוד הרבה מדינות שצריכות לבקש סליחה זה ההתחלה זה לא מספיק לבקש סליחה אלא גם לפעול עכשיו למען  מדינת ישראל

ח"כ גילה גמליאל אמרה בתום האירוע, "אני כיו"ר השדולה רואה בכל מיני כנסים בעולם אהבה רבה מנוצרים שאוהבים את ישראל. המנהיגים בנורבגיה  שמגיעים היום בפעם הראשונה לכנסת ישראל מבקשים סליחה על רשימה ארוכה החל מהשואה בה שיתפו הנורבגים פעולה עם ישראל , דרך הסכם אוסלו ותרומות לארגוני  טרור דרך התמיכה של המדינה כיום בחרם על ישראל . אני מאמינה שזה מגיע מלמטה זה ימשיך גם להנהגה. אנחנו בדרך הנכונה".טוען....