נרות חנוכה ב-E1 - "מבססים אחיזתנו במקום"

עשרות בני אדם הגיעו לטקס הדלקת נרות חנוכה במבשרת אדומים - E1. "המקום יתפתח כמו שהתפתחה מעלה אדומים".

חזקי ברוך , א' בטבת תשע"ד

הדלקת נרות במבשרת אדומים - E1
הדלקת נרות במבשרת אדומים - E1
חזקי עזראטוען....

עשרות בני אדם הגיעו הערב (רביעי) להדלקת נר שמיני של חנוכה ב'מבשרת אדומים' - E1.

מארגנת האירוע וחברת מזכירות הגרעין, שרה קלנר-כהן אמרה כי "אנחנו שמחים שיש לנו ההזדמנות לקיים אירוע מיוחד כזה בערב שחותם את חג חנוכה".

היא ציינה כי הם כבר חושבים על האירוע הבא, "צעדת רבבה שתצא ממעלה אדומים למבשרת אדומים בסוף חודש שבט. לא ננוח ולא נשקוט עד אשר יוקמו בתים במבשרת אדומים והמקום יתפתח כמו שהתפתחה מעלה אדומים".

חבר גרעין מבשרת אדומים, יובל אהרוני, אמר הערב לערוץ 7, "זה ערב מרגש ואנחנו כאן כדי לבסס את אחיזתנו במקום ולקרוא לראש הממשלה ולממשלת ישראל שתקיים את הבטחתה לבנות במבשרת אדומים". הוא התייחס גם לביקורו של קרי הצפוי להגיע הלילה לישראל, "לחץ הודפים בלחץ. אני חושב שגם קרי וגם אומות העולם ימחאו לנו כפיים אם נאמר את מה שיש לנו לומר ולא נתקפל ונגמגם. אין ספק שבסוף ננצח וגם נתניהו יגיד לנו תודה".

נציין כי האירוע אושר ואובטח על ידי המשטרה וכוחות הביטחון וזכה לתמיכתו של ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל. "פעולה זו היא אחת מתוך סדרת פעולות שעושים חברי הגרעין בשטח כדי לקדם את ההתיישבות במקום עליה הכריז ראש הממשלה לפני שנה", אומרים בגרעין.

חברת הנהלת תנועת נחלה, דניאלה וייס, אמרה כי "הבנייה במעלה אדומים הנה הכרזה של ראש הממשלה אל מול הלחץ שמופעל על ממשלת ישראל להימנע מבנייה ב-E1". היא הוסיפה כי"הגרעין ותנועת נחלה מפעילים לחץ "לממש את הבטחתו של נתניהו".טוען....