"ח"כים שתומכים בנו, עוברים סיכול ממוקד"

יו"ר התנועה לקידום שוויון בהורות, טוען כי מסקנות ועדת שניט ושיפמן לא הגיעו לחקיקה מחשש לביקורת אצל ארגוני הנשים.

בני טוקר , ב' בטבת תשע"ד

חברי הכנסת
חברי הכנסת
צילום: פלאש 90

יאיר תיבון, יור עמותת הקשב"ה – התנועה לקידום שוויון בהורות, טוען בראיון לערוץ 7 כי עד היום לא הועברו מסקנות ועדת שניט בנוגע לאחריות המשותפת של ההורים על הילדים אחרי גירושים ומסקנות ועדת שיפמן לרפורמה בתחום המזונות להליכי חקיקה.

לדבריו שרת המשפטים ציפי לבני, כמו גם גורמים נוספים, חוששים מביקורת של ארגוני הנשים.

תיבון טוען כי דווקא בתי המשפט מאמצים יותר ויותר, בשנה האחרונה, חלק ממסקנות ועדת שניט בנוגע לזכויות הגבר לקבל מזונות כמו אישה, "למרות שבשתי הוועדות היה הרכב מוטה מראש לטובת הנשים, למרות זאת הגיעו למסקנות ברורות שדרוש שוויון הן באחריות ההורים לאחר גרושין ושצריך לשתף את שני ההורים בגידול ילדיהם והן בתחום תשלום המזונות. אם אב מגדל את הילדים מדוע שגם הוא לא יקבל מזונות כמו האישה".

לדבריו הפוליטיקאים חוששים לקדם הצעות חוק שמקודמות על ידי ארגוני הגברים מחשש שיבולע להם, "לנשים יש הרבה כוח, הן מתוקצבות על ידי עשרות גופים  שמקבלים תקציבים ממשרדי ממשלה. ראינו כבר שמי שגילה תמיכה בארגוני הגברים עבר סיכול ממוקד פוליטית.

אנחנו זוכרים את ח"כ לשעבר יולי ברקוביץ שברגע שתמכה בנו, עשו עליה עליהום, והיא בהחלט לא המקרה יחיד ואני לא רוצה לפרט שמות. חברי כנסת רבים מסרבים לדבר איתנו, אומרים לנו יושבי ראש של  ועדות בכנסת,  שגברים זה לא בבון טון. אבל אני מאמין שלאט לאט זה ישתנה ויחלחל, זה תהליך שהולך ומתעצם וצריך לעודד את זה גם בחקיקה".