"ככל שיפגעו בתורה - ארץ ישראל תיפגע יותר"

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק ועקנין, קורא לבית היהודי שלא להיות שותפה בפגיעה בעולם התורה. "לקח לנו 10 שנים לתקן את נזקי טומי לפיד".

בני טוקר , ב' בטבת תשע"ד

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת ואיש מפלגת ש"ס, ח"כ יצחק ועקנין, מבקש להזהיר בראיון לערוץ 7 מפני עקירת יהודה ושומרון על ידי הממשלה הנוכחית.

"תשימו לב שמי שביצע את כל הפינויים עד היום, היה הימין, אריק שרון שאמר דין נצרים כדין תל אביב פינה את גוש קטיף. בנימין נתניהו נתן את נאום בר אילן אחרי שנים שהוא היה נגד מדינה פלשתינית, ותאמינו לי שזה רק הסיפתח", אומר ועקנין, "יש לי ניסיון של 16 שנה בכנסת".

לדבריו, המושג "ימין" אינו דומה למחנה הלאומי שהיה בעבר. "היום אין דבר כזה ימין, אפי איתם וליברמן נשארו בממשלה עד ההתנתקות, וזה מה שיקרה היום עם הבית היהודי, תזכרו מה שאני אומר".

ח''כ ועקנין תוקף את החיבור האוטומטי, כלשונו, בין מפלגת ש"ס להסכם אוסלו. "לנו קרעו צמיגים וציירו על הדלתות כתובות נאצה, את זה לא עשיתם לאפי איתם וגם היום לא תעשו את זה לבית היהודי, כי אתם חיים בשקר. ואני שמח שאנחנו לא נמצאים בממשלה הזאת, כי הממשלה הזאת תסיים את התהליך מול הפלשתינים".

האזינו לראיון

הוא מזהיר שהפגיעה בעולם התורה, תמיט אסון על יהודה ושומרון, "כתוב שארץ ישראל תיפגע אם יפגעו בעולם התורה. אני מעולם לא פגעתי בתקציבים להתיישבות או לישיבות הסדר, כפי שעושים היום הבית היהודי בתקציבים של העולם החרדי. תשאלו את ראשי ההתיישבות כמה נתתי להם. את הנזקים שהיום עושים לעולם התורה, שבמקום 800 ש"ח לתלמיד ישיבה מקבלים 200 ש"ח, זה נזקים שיהיה קשה לתקן עשרות שנים.

"ככל שיפגעו בתורה יותר, כך לצערי ארץ ישראל תיפגע יותר. לקח לנו עשר שנים לתקן את הנזקים של טומי לפיד במשרד הדתות, והיום רוצים לפגוע ברבנות, בנישואין, בגיורים, הורסים את הכול. אני מדבר מדם ליבי, כי עולם התורה ישאר לנצח, אבל לצערי ארץ ישראל תפגע", מדגיש ועקנין.

הוא קורא למפלגת הבית היהודי לעזוב את הקואליציה ולפרוש מהממשלה. "בבית היהודי היו צריכים לומר 'יהרג ובל יעבור', כמו שאנחנו לא נתנו יד לקיצוץ ביהודה ושומרון, שהם לא יתנו יד לקיצוץ בישיבות החרדיות. תאמין לי אני נכנסתי לכנסת עם כיפה סרוגה, ואני חי את המציאות הזאת, אבל אני חושש שנשלם מחיר כבד מאוד".