מצנע ימונה ליו"ר זמני לוועדת חו"ב?

ראש הממשלה מתמהמה בקביעת זהותו של יו"ר ועדת החוץ והביטחון הבא ויו"ר הכנסת מתכוון למנות ליו"ר זמני את חבר הכנסת עמרם מצנע.

אבי יוגב , ה' בטבת תשע"ד

מינוי זמני? עמרם מצנע
מינוי זמני? עמרם מצנע
צילום: פלאש 90

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מתכוון להציע השבוע לוועדת הכנסת לאשר את מינויו הזמני של ח"כ עמרם מצנע (התנועה) לתפקיד יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. כך מדווח העיתון "ישראל היום".

המינוי יבוצע במידה וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר 'יש עתיד', שר האוצר יאיר לפיד, לא יודיעו עד מחר מיהו המועמד המוסכם על שניהם לתפקיד.

נזכיר כי הוויכוח בין נתניהו ללפיד מתמקד בשני שמות מובילים - חבר הכנסת צחי הנגבי מועמדו של נתניהו וחבר הכנסת עופר שלח מועמדו של לפיד. אתמול התבטא חבר הכנסת הנגבי ישירות בסוגיית המינוי המתמהמה והזכיר כי הוא בעל וותק גדול הרבה יותר מזה של שלח בוועדת החוץ והביטחון. כזכור הנגבי שימש כבר בעבר כיו"ר הוועדה והוא רואה עצמו הראוי ביותר לתפקיד.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', בסוף השבוע שוחח אדלשטיין עם נתניהו, לפיד ויו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין, והודיע להם על החלטתו למנות את מצנע כמינוי זמני. עוד הודיע אדלשטיין על כוונתו לשוחח עם ראשי הסיעות בכנסת כדי לקבל את הסכמתם לאישור המינוי.

נזכיר כי מאז חזרתו של אביגדור ליברמן לכהונת שר החוץ לאחר הזיכוי במשפטו, נותרה הוועדה ללא יו"ר ולמעשה היא אינה מתפקדת על אף חשיבותה המרכזית בעבודת הכנסת והממשלה.