המענה האקדמי לסטודנטים עם בעיות קשב וריכוז

אוניברסיטת אריאל נמצאת בעיצומו של פרוייקט הנגשת הקמפוס לבעלי מוגבלויות בהם נכים, לקויי שמיעה וראייה וגם בעיות קשב וריכוז.

ישי קרוב , ה' בטבת תשע"ד

המאבק נמשך. אוני' אריאל
המאבק נמשך. אוני' אריאל
אוני' אריאל

באוניברסיטת אריאל נמצאים בעיצומו של פרוייקט הנגשת הקמפוס לבעלי מוגבלויות.

באוניברסיטה לומדים נכים, לקויי שמיעה וראייה וגם בעלי בעיות קשב וריכוז ומרכז לשירות לסטודנט של אוניברסיטה החליטו להיענות לצרכי סטודנטים אלו והנגיש את הקמפוס ואת הכיתות עבורם.

אחראית הנגישות באוניברסיטה, רחל שחם, סיפרה לערוץ 7 כי פרוייקט ההנגשה החל לפני למעלה משלוש שנים כאשר ההנגשה היא פיזית ולימודית.

היא ציינה כי הקמפוס בנוי על פני שטח גדול ושטח הררי כך שהמרחק בין בניין לבניין גדול, "ביצענו הנמכת מדרכות והקמנו רמפה מהחנייה לתוך הבניין". היא הוסיפה כי לכל סטודנט כזה יש קוד וכאשר האוניברסיטה מבצעת את חלוקת הכיתות לסימסטר, בעלי המוגבלויות ישובצו בכיתות המונגשות.

ולא רק בעלי מוגבלויות קבועות אלא גם סטודנטים שעברו תאונת דרכים וכד', משנים להם את הכיתות כדי שיוכלו להיות בכיתות נגישות עד שיחלימו.

בנוסף לכך החליטה האוניברסיטה לייחד בכל כיתה בקמפוס מקומות עבור בעלי המוגבלויות. מספר מקומות שמורים ללקויי ראייה ושמיעה וכן לבעלי בעיות של קשב וריכוז. המרצים של האוניברסיטה קיבלו מכתב הדרכה כיצד יש להתנהג בכיתה עם סטודנטים עם מוגבלות.

באוניברסיטה ייחדו שתי כיתות המונגשות ללקויי שמיעה. יש בהן מערכת הגברה ואוזניות דרכן הסטודנטים יכולים לשמוע את ההרצאה.