"לקיים בירור בנוגע לנעשה במשרד המבקר"

ח"כ שמעון אוחיון נותן אמון במבקר ובאנשי משרדו, אך דורש לבצע את הבירור בועדה בכדי "למנוע לזות שפתיים".

ידידיה בן אור , ה' בטבת תשע"ד

לא על חשבון ההורים. אוחיון
לא על חשבון ההורים. אוחיון
פלאש 90

חבר הועדה לביקורת המדינה ח"כ ד"ר שמעון אוחיון (הליכוד ביתנו) קורא לערוך בירור התייחס לפרשת הטענות לניגוד עניינים במשרד המבקר.

"מהיכרותי עם עבודת משרד מבקר המדינה כחבר הוועדה לביקורת המדינה, התרשמותי היא שנעשית עבודה מקצועית תוך הקפדה מחמירה על הנהלים. בכל זאת, כדי למנוע לזות שפתיים ביקשתי מיו"ר הוועדה לקיים בירור בסוגיה בהקדם", אמר אוחיון.

בגלי צה"ל דווח הבוקר (ראשון), כי סמנכ"ל לענייני מנהל במשרד מבקר המדינה מאשים את המבקר, יוסף שפירא, ומנכ"ל משרדו כי פעלו תוך ניגוד עניינים חריף במכרז לבניית בית מבקר המדינה החדש.

הסמנכ"ל, שמואל יונס, טען כי המבקר מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע לחברה הקבלנית שזכתה במכרז.

בתכתובת נוקבת בין הצדדים העלה יונס ציטוטים המשויכים לכאורה לאחד ממנהלי החברה הזוכה, ומהם נגזר שקיים קשר חברי בין המבקר לבין אותו מנהל.

עוד טען יונס כי העובדה שהזוכה במכרז חולקת בעלות על חברת בת עם החברה הפועלת כמפקחת על הפרויקט מטעם המדינה מהווה ניגוד עניינים. יונס אף איים לפנות ליעוץ משפטי חיצוני אם טענותיו לא יבדקו על ידי הייעוץ המשפטי של משרד המבקר.

מבקר המדינה מצדו הדף את טענות יונס, ואמר שההיכרות היחידה עם בעלי החברה הייתה מייצוג שלהם לפני כ-20 שנה. במכתב שמיען לו לפני כשבוע טען שפירא כי מדובר בעובד הידוע ככזה שמפריע את העבודה התקינה של המשרד והוסיף שנטען לגביו מצד עובדי המשרד האחרים שמדובר באדם "שקרן" ובכזה שעלול להקליט שיחות עמו בניגוד לכללי המשמעת.