"סמים ואלכוהול - איום ממשי על חיי החיילים"

הרמטכ"ל בני גנץ באגרת לרגל שבוע המאבק בנגע הסמים והאלכוהול. "צה"ל פועל בנחישות- בהסברה, באכיפה ובענישה".

עדו בן פורת , ה' בטבת תשע"ד

הרמטכ"ל בני גנץ
הרמטכ"ל בני גנץ
פלאש 90

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ שיגר היום (ראשון) מכתב למפקדי צה"ל וחייליו לרגל שבוע המאבק בנגע הסמים והאלכוהול.

"מדי יום ביומו אתם, חיילי צה"ל ומפקדיו, עושים את המוטל עליכם- בפעילות מבצעית ובמשימות הביטחון השוטף, בשדה הקרב ובעורף, בנחשיות ובאחריות. יום-יום, שעה-שעה, אתם מתמודדים עם לחצים ועם דילמות ונאלצים לקבל החלטות הרות גורל בזהירות ובמקצועיות", כתב רא"ל גנץ.

הרמטכ"ל הדגיש כי מלבד המערכה לשמירת ביטחונם של אזרחי ישראל, מתנהלת מערכה נוספת "נגד אויב הנמצא בקרבנו- נגע הסמים והאלכוהול, המהווה איום ממשי על חיי חיילי צה"ל ומפקדיו ועל חייהם של היקרים להם והסובבים אותם. זהו איום שאיננו יכולים להשלים עימו- יש להוקיעו ולבערו מקרבנו".

גנץ קרא למנוע באופן מוחלט שימוש בסמים, הפוגע במוכנות המבצעית של הצבא. "עלינו לחנך את חיילינו לקבל אחריות על חייהם וללמדם להציב גבולות ברורים, תוך אמירה ברורה וחד משמעית: לא לסמים, לא לצריכה מופרזת של אלכוהול".

הרמטכ"ל פנה למפקדים ואמר כי "ניצחוננו במערכה חשובה זו תלוי בראש ובראשונה בכם, במעורבותכם הכנה ובדוגמה האישית שתראו לפקודיכם. אני מצפה כי תעמיקו את עיסוקכם בנושא, תיקחו חלק פעיל במאבק זה ותחנכו את פקודיכם כי רק תרבות של אחריות אישית, ערבות הדדית והצבת גבולות תשמור עליהם מפני הסכנה".