קלמנוביץ מברך: הסוף ל"דירות רפאים" בבירה

המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ: תושבי חו"ל יחשבו שוב אם משתלם לרכוש דירה בירושלים ולהשאירה ריקה.

עדו בן פורת , ז' בטבת תשע"ד

דב קלמנוביץ'
דב קלמנוביץ'
יח"צ

דב קלמנוביץ, המשנה לראש העיר ירושלים מטעם "הבית היהודי", מברך על התקנות החדשות שאושרו אתמול (ב') בוועדת הכספים ולפיהן תוכפל הארנונה על "דירות רפאים".

לדבריו, בירושלים יש 11 אלף דירות ריקות, שבעליהן מתגוררים בחו"ל ומגיעים לישראל רק בחגים. "העובדה הזו משפיעה באופן ישיר על מחירי הדירות להשכרה בבירה", אמר קלמנוביץ בשיחה עם ערוץ 7. "עיקר הדירות נמצאות בשכונות היקרות יותר של ירושלים, באזור רחביה וטלביה. הזוגות הצעירים נאלצים לשלם יותר עבור שכירות".

קלמנוביץ הדגיש כי צעירי הציונות הדתית, תושבי "הביצה הירושלמית", ייהנו במיוחד מהחלטת ועדת הכספים, אותה הוביל יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי. "הרבה אנשים שגרים ברחבי העולם הגיעו למסקנה שמשתלם להחזיק דירה בירושלים ולשלם עבורה ארנונה למרות שהם אינם מתגוררים בה. כעת הם ייאלצו לחשוב פעמיים".

ח"כ סלומינסקי אמר לאחר אישור התקנות כי "ועדת הכספים שמה לה למטרה לסייע לפתרון משבר הדיור, בין השאר על ידי השמשת דירות במרכזי הערים והגדלת היצע הדירות להשכרה".

עפ"י התקנות שאושרו, דירה תחשב דירה ריקה במידה ולא יעשה בה שימוש במשך 9 חודשים רצופים או במצטבר במשך שנת כספים (לחישוב ארנונה) מ- 1 בינואר עד 31 בדצמבר. התקנות יחולו החל מה- 1 בינואר 2014.