תלמידי ההסדר שימחו ילדים בעלי מוגבלויות

תלמידי ישיבת ההסדר בראשון לציון ערכו פעילות משותפת עם עמותת 'ילדי התקווה' המסייעת לילדים בעלי נכויות ולקויות.

ישי קרוב , ו' בטבת תשע"ד

הרב שלמה לוי
הרב שלמה לוי
באדיבות ישיבת ההסדר ראשון לציון

ישיבת ההסדר בראשון לציון קיימה הבוקר (שני) פעילות משותפת עם עמותת 'ילדי התקווה' המסייעת לילדים בעלי נכויות ולקויות.

האירוע התקיים בבית מרחבים וכלל הפעלות ושירים לילדים בעלי לקויות כאשר ניכר כי לזמן ולו מועט שכחו הילדים מהצרות הרגילות.

'ילדי התקווה' בהנהלת ילנה מודיק זכו לפעילות של חברי הגרעין התורני בראשות הרב שלמה לוי, וחבר מועצת העיר מטעם הבית היהודי, אלי יבלון.

ראש ישיבת ההסדר בראשון לציון, הרב שלמה לוי: "יש עניין גדול לשוויון בחברה הישראלית, חשוב לתת לכל ילד הזדמנות ליהנות, להתקדם ולהיות חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית".

עוד הוסיף הרב כי: "ישיבת ההסדר חרטה על דגלה לימוד תורה וגמילות חסדים מתוך שותפות וערבות הדדית. אנו מאושרים שהפעילות מביאה עמה ברכה גדולה למגוון אוכלוסיות בעיר וברוך ה' אנחנו רואים בשיתוף הפעולה וההתמדה עם ארגונים חברתיים דוגמת עמותת 'ילדי התקווה' ברכה גדולה".

"התורה חוזרת פעמים רבות על החובה לדאוג ליתום, לאלמנה וללוי אשר בשעריך. דמויות אלה מסמלות את החובה המוסרית והחברתית המוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו לדאוג באופן ישיר ובאחריות מלאה לצדק החברתי ולאיזון עיוותים שמתרחשים בחברה. מספרים בשם הבעל שם טוב, מייסד החסידות כי ראה את אחד המתפללים בבית הכנסת מנשק ומחבק את בנו באהבה גדולה. אמר לו הבעש"ט שבדבר זה לא גילה אהבת אמת אלא אהבה טבעית וציווה עליו לנשק ולחבק את הילד זב החותם ובגדיו קרועים, היתום שבקהילה ובכך תבוא לידי האהבה האמתית לכל אחד ואחת בישראל".

חבר הגרעין התורני בעיר וישיבת ההסדר, הרב יונתן סנדרס, אמר כי "ישיבת ההסדר והגרעין התורני רואים חשיבות גדולה בשיתופי פעולה בנושא רווחה לאוכלוסיית שונות ומגוונות בעיר בין בתחומי הרווחה".

בנוסף, בשבוע שחלף קיימה הישיבה פעילות עם ילדי העדה האתיופית במועדוניות, וכן ערכה מבצע נרחב של חלוקת חנוכיות ברחבי העיר, כאשר חברי הגרעין התורני הסתובבו וחילקו חנוכיות לכל דורש מתושבי העיר.